KARATE ZEON 5CS

Kód: 2383 2384 Zvoľte variant
1 hodnotenie
€4 €9 od €4 €3,33 bez DPH €7,50 bez DPH od €3,33 bez DPH
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Variant
Môžeme doručiť do:
24.6.2024 24.6.2024 Zvoľte variant
Možnosti doručenia

KARATE ZEON 5 CS insekticídny prípravok 

Výrobca: Syngenta Agro AG, Švajčiarsko Kategória: Insekticídy proti škodcom Postrekový, svetlostabilný, syntetický, pyrethtoidný insekticídny prípravok v progresívnej úprave – mikroenkapsulát (CS), určený na ochranu poľnohospodárskych plodín proti cicavým a žravým škodcom.

Detailné informácie

PREDAJŇA
PREDAJŇA
Kamenná predajňa v Trenčíne
VÝBER
VÝBER
Široký výber pesticídov a hnojív
Zákaznícky servis
Zákaznícky servis
Zákaznícka podpora: 0907 44 02 88

Podrobný popis

KARATE ZEON 5 CS insekticídny prípravok

 

KARATE ZEON 5 CS Výrobca: Syngenta Agro AG, Švajčiarsko Kategória: Insekticídy proti škodcom Postrekový, svetlostabilný, syntetický, pyrethtoidný insekticídny prípravok v progresívnej úprave – mikroenkapsulát (CS), určený na ochranu poľnohospodárskych plodín proti cicavým a žravým škodcom. Prípravok Karate Zeon na báze účinnej látky lambda-cyhalothrin, patrí do skupiny syntetických svetlostabilných pyrethroidov. Hmyz usmrcuje ako dotykový a požerový jed.Pôsobí predovšetkým proti žravým škodcom (Lepidoptera, Coleoptera) ako kontaktný jed.

Ďalej má veľmi dobrý účinok na cicavý hmyz (Homoptera). Je svetlostabilný, čo umožňuje jeho použitie aj proti postupne nastupujúcim škodcom. Dráždivé účinky vyvolávajú nekľud u hmyzu a nútia aj skryte žijúce druhy ku kontaktu s účinnou látkou. Technológia Zeon bola vyvinutá a je patentovaná spoločnosťou Syngenta. V porovnaní s inými formulačnými technológiami mikroenkapsulácie má celý rad výhod (napr. veľkosť kapsuliek Karate Zeon sa pohybuje v rozmedzí 3-5 mikrónov na rozdiel od konvenčných formulácii, kde je veľkosť 20-50 mikrónov.

Jedná sa o formuláciu s rýchlo sa uvoľňujúcou účinnou látkou. Formulácia obsahuje nízke množstvo rozpúšťadiel a má vysokú mrazuvzdornosť. Formulácia typu Zeon významne zlepšuje toxikologické parametre (dráždivosť očí a pokožky). Formulácia typu Zeon neovplyvňuje hladinu rezíduí v ošetrených plodinách v porovnaní s formuláciami EC a WG a taktiež nie sú rozdiely v environmentálnych parametroch ani vplyve na necieľové organizmy (napr. včely). Podstata účinku spočíva v tom, že po aplikácii prípravku Karate Zeon nastáva odparenie postrekovej tekutiny z povrchu ošetrenej rastliny a okamžite po zaschnutí väčšie mikrokapsulky pukajú a uvoľňujú účinnú látku. Menšie kapsulky zostávajú neporušené ale taktiež rýchlo uvoľňujú L-cyhalotrin na povrch ošetrenej rastliny. Postrek sa vyznačuje vysokou adhéziou k povrchu rastliny. Olejová zložka napomáha zväčšiť akčný rádius až o 40%. Prípravok Karate Zeon je povolený k ochrane viac ako 100 plodín proti viac ako 250 škodcom. ODPORÚČANIA SPOLOČNOSTI SYNGENTA: Aplikácia celosvetovo najpredávanejšieho insekticídu Karate má tieto prednosti: dlhodobá insekticídna clona, bleskový insekticídny nástup, vysoká návratnosť, nízke dávkovanie, spoľahlivý účinok pri nízkych teplotách, nezávislosť na vývojových štádiách kultúrnych plodín. Vzhľadom na kontaktný účinok je potrebné použiť dávku vody na úrovni 3 až 4 litre na 100m2. Pri ochrane repky odporúčame aplikáciu vykonať už na jeseň proti piliarke, skočkám a kratonoscom. Zabránime tým medzerovitosti porastov a zabránime oslabeniu porastov pred zimou. Na jar je výhodou u prípravku Karate Zeon vysoká účinnosť v období nižších a kolísajúcich teplôt – typické prejavy pre toto obdobie. Dve jarné aplikácie proti krytonoscom a blyskáčikovi repkovému vytvoria insekticídnu clonu trvajúcu niekoľko týždňov. V oblastiach, kde sa zistil slabší účinok pyrethroidov na pásavku zemiakovú, je nutné takéto prípravky aspoň na 1 rok z používania vynechať. Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Odporúčania pre používateľov veľkospotrebiteľských balení resp. odporúčania spoločnosti Syngenta Slovakia s.r.o. nájdete v prílohe. Príloha karty prípravku: karate zeon_odporucania_velkospotrebitelia.pdf Rozsah registrácie prípravku v záhradníctve Plodina Škodlivý činiteľ Koncentrácia v % Dávka na 10 L (zemiaky 5L) vody a 100m2 Čakacia lehota v dňoch Povolené kombinácie a poznámky hrach Listáriky 1,5ml AT bôb Listáriky 1,5ml AT zemiaky Pásavka zemiaková 1,5ml 14 dní zemiaky Vošky 3ml 14 dní zákaz vstupu 3 dni ovocné dreviny Húsenice 1ml AT pred kvitnutím broskyne Obaľovač broskyňový (východný) 1,5ml 28 dní vinič Obaľovače 1,5ml AT podľa signalizácie jahody Kvetovka jahodová 2ml AT cesnak Fúzavka cesnaková 0,05% 5ml AT podľa návodu kapustová zelenina Mlynárik kapustový 1,5ml 14 dní kapustová zelenina Skočky na hlúbovinách 1,5ml AT paprika Vošky na paprike 0,02% 2ml 7 dní rajčiak Molica Skleníková na rajčiakoch 0,025% 2,5ml 7 dní rajčiak Pásavka zemiaková 1,5ml 7 dní uhorky Molica skleníková na uhorkách 0,025% 2,5ml 5 dní okrasné rastliny Molica skleníková na okrasných rastlinách 0,05-0,1% 5-10ml 3 dni okrasné rastliny Vošky na okrasných rastlinách 3ml 3 dni okrasné rastliny Strapky na okrasných rastlinách 3ml 3 dni okrasné rastliny Húsenice 3ml 3 dni okrasné rastliny Chrobáky 3ml 3 dni okrasné rastliny Ploštice 3ml 3 dni jablone Kvetovka jabloňová 5 ml 28 dní jablone Obaľovač jablčný (1. generácia) 1,5 ml 28 dní podľa signalizácie jablone Obaľovač jablčný (2. generácia) 1,5 ml 28 dní podľa signalizácie jablone Podkopáčik špirálový 1 ml 28 dní

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz