AMISTAR ® 250 SC

Kód: 3620
Neohodnotené
€687 €572,50 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Variant
Môžeme doručiť do:
25.6.2024
Možnosti doručenia

AMISTAR ® 250 SC

Fungicíd vo forme kvapalného suspenzného koncentrátu pre riedenie vodou určený na ochranu pšenice, jačmeňa, cukrovej repy a slnečnice proti hubovým chorobám.

Detailné informácie

PREDAJŇA
PREDAJŇA
Kamenná predajňa v Trenčíne
VÝBER
VÝBER
Široký výber pesticídov a hnojív
Zákaznícky servis
Zákaznícky servis
Zákaznícka podpora: 0907 44 02 88

Podrobný popis

® AMISTAR 250 SC 

 

PÔSOBENIE PRÍPRAVKU

Účinná látka azoxystrobin patrí do chemickej skupiny B-methoxyakrylátov (strobilurinové deriváty). Mechanizmus účinku spočíva v inhibícii transportu elektrónov pri dýchaní mitochondrií. Tento mechanizmus účinku umožňuje použiť prípravok AMISTAR proti chorobám, pri ktorých bola zaznamenaná znížená citlivosť k iným skupinám účinných látok v dôsledku rezistencie. Účinná látka preniká do pletív rastlín (translaminárny a systémový účinok). Preventívny účinok vyžaduje, aby aplikácia bola vykonaná pred alebo pri začiatku infekcie.

 

Prípravok na báze tejto účinnej látky - AMISTAR - sa vyznačuje širokým spektrom účinku. Pôsobí proti všetkým významným chorobám obilnín: na pšenici proti septorióze plevovej (Septoria nodorum), septorióze pšenicovej (Septoria tritici), hrdzi pšenicovej (Puccinia recondita) hrdzi plevovej (Puccinia striiformis) a múčnatke trávovej (Erysiphe graminis), na jačmeni proti hnedej

 

škvrnitosti jačmeňa (Pyrenophora teres), múčnatke trávovej (Erysiphe graminis) a hrdzi jačmennej (Puccinia hordei). Účinkuje aj proti hubovým chorobám cukrovej repy (cerkosporióza a múčnatka) a slnečnice (biela hniloba).

 

Azoxystrobin sa vyznačuje dlhodobým účinkom. To umožňuje - v závislosti od prírastkov listov a od infekčného tlaku - zabrániť novej infekcii po dobu 3-8 týždňov. Azoxystrobin vyniká tým, že porasty obilnín sú dlhodobo zdravé a zelené (tzv. green efekt). Tento efekt sa významne prejavuje tak, že rastlina môže dlhšiu dobu tvoriť a následne ukladať asimiláty do zŕn. Výsledkom je nielen nadštandardne vyššie dosahovaná úroda, ale aj vyššia kvalita zrna (napr. HTZ, podiel zrna na sitách a pod.).

 

NÁVOD NA POUŽITIE
Plodina


Účel použitia


Dávka na ha


Ochr. doba


Poznámka


jačmeň jarný


múčnatka trávová, hrdza


1,0 l


35 dní


max. 1x


 


jačmenná


 


 


1, 2


 


hnedá škvrnitosť


0,8-1,0 l


35 dní


max. 1x


 


jačmeňa


 


 


1, 2


pšenica


múčnatka trávová,


0,8-1,0 l


35 dní


max. 1x


ozimná


septoriózy, hrdze


 


 


1, 2


cukrová repa


cerkosporióza repy,


1,0 l


35 dní


max. 2x


 


múčnatka repová


 


 


3


slnečnica


biela hniloba


1,0 l


56 dní


max. 2x


 


 


 


 


4

AMISTAR ® 250 SC

 

Fungicíd vo forme kvapalného suspenzného koncentrátu pre riedenie vodou určený na ochranu pšenice, jačmeňa, cukrovej repy a slnečnice proti hubovým chorobám.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz