CARNADINE

Kód: 3809
Neohodnotené
Značka: QENERIKA
€157 €130,83 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Variant
Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia

CARNADINE

Účinná látka prípravku CARNADINE®, acetamiprid, je systémová účinná látka
s translaminárnym pohybom v rastline. Patrí do skupiny chloronicotinylov a pôsobí ako
požerový a kontaktný insekticíd. Viaže sa na nikotínové receptory acetylcholínu v centrálnom nervovom systéme hmyzu, pôsobí teda neurotoxicky čím následne dochádza k paralýze a úhynu cieľových škodcov.

Detailné informácie

PREDAJŇA
PREDAJŇA
Kamenná predajňa v Trenčíne
VÝBER
VÝBER
Široký výber pesticídov a hnojív
Zákaznícky servis
Zákaznícky servis
Zákaznícka podpora: 0907 44 02 88

Podrobný popis

CARNADINE

 

Pôsobenie prípravku

Účinná látka prípravku acetamiprid, je systémová účinná látka s translaminárnym pohybom v rastline. Patrí do skupiny neonikotinoidov a pôsobí ako požerový a kontaktný insekticíd. Acetamiprid vykazuje translaminárne pohyby v rastline, vďaka čomu sa dostáva do všetkých svojich častí. Vytvára v rastlinách nádrže, ktoré sú jej zdrojom v prípade neskoršieho kŕmenia škodcami, ako aj bezprostredne po ošetrení. Acetamiprid sa koncentruje vo všetkých častiach rastliny, avšak v apikálnych častiach je koncentrácia nižšia.

Acetamiprid nevykazuje väčšiu toxicitu pre včely medonosné a iný opeľujúci hmyz ako iné neonikotinoidy, ako je imidacloprid, klotianidín a tiametoxam. V súlade s environmentálnymi odporúčaniami sa vyhnite akémukoľvek ošetreniu pri letovom čase včiel na poliach.

Acetamiprid má kratší polčas rozpadu (31–450 dní) v porovnaní s imidaclopridom (28–1250 dní), klotianidín (148–6931 dní) a tiametoxam (7-353 dní).

Acetamipridové metabolity nie sú toxické pre opeľovačov.

Návod na použitie

Repku ozimnú a repku jarnú ošetrujte podľa signalizácie na začiatku náletu škodcov vo fáze BBCH 31-71 (repka ozimná) a BBCH 31-71 (repka jarná).

Maximálny počet ošetrení: 2 x, minimálny interval medzi aplikáciami 7 dní.

Dávka vody 200 - 400 l/ha.

Aplikácia proti šešuľovým škodcom repky možná len v mimoletovom čase včiel v neskorších večerných hodinách! Pred aplikáciou zabezpečte likvidáciu kvitnúcich burín.

Kukuricu siatu ošetrujte proti imágam kukuričiara koreňového a vijačky kukuričnej v čase náletu škodcov od rastovej fázy začiatku rastu metliny, keď sa metlina objavuje na vrchole stonky do rastovej fázy, keď sú jadierka v strede šúľka žltkastobiele, obsahujú mlieko a už je okolo 40 % hmoty kukurice suchej (BBCH 51-75).

Max. počet ošetrení 1 x.

Dávka vody 300 - 500 l/ha

Zemiak ošetrujte v čase maximálneho liahnutia lariev v priebehu vegetácie od fázy BBCH 12-79.

Max. počet ošetrení 2 x.

Dávka vody 200 - 400 l/ha.

Jabloň ošetrujte na základe pozorovaného náletu škodcov podľa signalizácie v priebehu vegetácie BBCH 62 až do termínu ochrannej doby pred zberom.

Max. počet ošetrení 2 x, minimálny interval medzi aplikáciami 8 dní.

Dávka vody 500 -1000 l/ha.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz