WING P

Kód: 3586
Neohodnotené
€377 €314,17 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Variant
Môžeme doručiť do:
18.7.2024
Možnosti doručenia

WING P  proti jednoročným trávam a celému radu dvojklíčnolistových burín.

Herbicídny postrekový prípravok vo forme emulgovateľného koncentrátu na preemergentné ošetrenie kukurice a slnečnice proti dvojklíčnolistovým burinám a jednoročným trávam.

Detailné informácie

PREDAJŇA
PREDAJŇA
Kamenná predajňa v Trenčíne
VÝBER
VÝBER
Široký výber pesticídov a hnojív
Zákaznícky servis
Zákaznícky servis
Zákaznícka podpora: 0907 44 02 88

Podrobný popis

 WING P  proti jednoročným trávam a celému radu dvojklíčnolistových burín.

 

Wing® je registrovaná ochranná známka firmy BASF SE, Nemecko

PÔSOBENIE PRÍPRAVKU

Dimethenamid-P patrí do skupiny chlóracetamidov a je prijímaný rastlinami cez koleoptily klíčiacich rastlín. Spoľahlivo účinkuje proti jednoročným trávam a celému radu dvojklíčnolistových burín. Reziduálna účinnosť neobmedzuje možnosti osevného postupu, prípravok je dostatočne tolerantný k jednotlivým plodinám.

Pendimethalin inhibuje počiatočný rast a vývoj klíčiacich citlivých druhov rastlín. Zasiahnuté rastliny hynú krátko po vyklíčení alebo po vzídení. Klíčenie samotné nie je ovplyvnené. Ničí široké spektrum jednoročných burín avšak nepôsobí na trváce buriny.

Citlivé trávovité buriny: psiarka roľná, metlička obyčajná, prstovka krvavá, ježatka kuria, proso vláskovité, proso siate roľné, lipnica pospolitá, lipnica ročná, moháre, cirok alepský zo semena. Citlivé dvojklíčnolistové buriny: hlaváčik letný, láskavce (ohnutý, zelenoklasý), drchnička roľná, rumany, loboda konáristá, kapsička pastierska, vesnovka obyčajná, mrlíky (biely, hybridný), zemedym lekársky, lipkavec, hluchavky, bažanka ročná, rumančeky, nezábudka roľná, mak vlčí, horčiaky (obyčajný, štiavolistý), portulaka zeleninová, iskerníky, reďkev ohnicová, horčica roľná, ľuľok čierny, mlieč zelinný, hviezdica prostredná, vratič obyčajný, pŕhľava malá, veroniky, fialka roľná, podslnečník Theophrastov, alchemilka lúčna, ostrokvet malokvetý, huľavníkovec lekársky, žltnica maloúborová, iva voškovníkovitá.

Stredne citlivé buriny: stavikrvy, starček obyčajný.

NÁVOD NA POUŽITIE

Plodina

Účel použitia

Dávka/ha

Ochr. doba

Poznámka

kukurica

dvojklíčnolistové buriny a

4 l

AT

 

 

jednoročné trávy

 

 

 

slnečnica

dvojklíčnolistové buriny a

4 l

AT

 

 

jednoročné trávy

 

 

 

POKYNY PRE APLIKÁCIU

Množstvo vody 400-600 l.ha-1

Wing® P aplikujte do 3 dní po sejbe a pred vzídením burín (BBCH 00-09) na dobre pripravenú pôdu bez hrúd. Pri suchej jari alebo v arídnych oblastiach je vhodnejšie zapracovanie do pôdy 2-3 cm hlboko.

INFORMÁCIE O MOŽNEJ FYTOTOXICITE, ODRODOVEJ CITLIVOSTI A VŠETKÝCH ĎALŠÍCH PRIAMYCH A NEPRIAMYCH NEPRIAZNIVÝCH ÚČINKOCH NA RASTLINY ALEBO RASTLINNÉ PRODUKTY

Pri dodržaní aplikačných podmienok nie sú známe.

OPATRENIA PROTI VZNIKU REZISTENCIE

Účinná látka pendimethalin patrí do skupiny dinitroanilinov (HRAC GROUP: K1) a dimethenamid- P do skupiny chloracetamidov (HRAC GROUP: K3) a podľa organizácie HRAC (Herbicide resistance action comitee) nebola medzi nimi zistená krížová rezistencia. Odporúčania BASF:

1.Dodržiavať agrotechnické zásady (striedanie plodín, termín sejby).

2.Nepoužívať prípravky s rovnakým spôsobom účinku niekoľkokrát za sebou.

3.Dodržiavať odporúčané dávkovanie a termíny aplikácie.

ICZ/2016/4214/pu

3

Etiketa schválená: 9.3.2016

VPLYV NA ÚRODU

Nie sú známe negatívne vplyvy prípravku WING P na kvalitatívne a kvantitatívne parametre úrody.

VPLYV NA NÁSLEDNÉ, NÁHRADNÉ A SUSEDIACE PLODINY.

Pri dodržaní aplikačných podmienok nie sú známe negatívne vplyvy na následné a susediace plodiny.

V prípade predčasného zaorania plodín ošetrených prípravkom WING P sa môžu po spracovaní pôdy do hĺbky 10-15 cm pestovať kukurica, obilniny, slnečnica a strukoviny.

Postrek nesmie zasiahnuť susediace plodiny.

VPLYV NA UŽITOČNÉ A INÉ NECIELOVÉ ORGANIZMY

Nebol zistený negatívny vplyv prípravku na užitočné a iné necieľové organizmy.

PRÍPRAVA POSTREKOVEJ KVAPALINY A ZNEŠKODNENIE OBALOV

Odmerané množstvo prípravku vlejte za stáleho miešania do nádrže postrekovača naplnenej do polovice vodou a doplňte na požadovaný objem. Prázdny obal z tohto prípravku vypláchnite vodou a to buď ručne (3 krát po sebe) alebo v primiešavacom zariadení, ktoré je súčasťou postrekovača. Výplachovú vodu vlejte do nádrže postrekovača a obal odovzdajte vášmu zmluvnému subjektu, ktorý má oprávnenie na zber a zneškodňovanie prázdnych obalov. Pripravte len také množstvo postrekovej kvapaliny, ktoré spotrebujete. Pri príprave zmesi nemiešajte koncentráty, prípravky vlejte do nádrže oddelene. Tekutinu udržujte neustále v pohybe miešaním. Skontrolujte dávkovanie a činnosť trysiek pred aplikáciou.

Zákaz opätovného použitia obalu alebo jeho použitia na iné účely!

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz