MERPAN 80 WDG

Fungicídny prípravok vo forme vo vode dispergovateľných granúl na ochranu jadrovín proti chrastavitosti.

Zobraziť viac

160,00  s DPH

Kategórie: ,

Merpan 80 WDG je kontaktný fungicíd s protektívnym účinkom potláčajúcim rast mycélia a sporuláciu hubových patogénov rastlín. Technicky patrí medzi fungicídy s najširším spektrom účinku.

jadroviny :

Prípravok Merpan 80 WDG aplikujte: 2 – 3x pred kvitnutím, od fenologickej fázy „myšieho uška“, ďalšie ošetrenie robte podľa priebehu počasia a infekčného tlaku v intervaloch 5 –10 dní, podľa signalizácie najneskôr do 72 hodín od začiatku klíčenia spór húb. Ošetrenie jabloní v septembri, cca mesiac pred zberom, výrazne obmedzuje výskyt chorôb skladovaného ovocia (moníliová, penicíliová, gleospóriová hniloba a chrastavitosť) a znižuje infekčný tlak chorôb v nasledujúcej sezóne. Do postrekovej kvapaliny, zvlášť v období bohatom na dažde, pridajte 0,25 – 0,5 l/ha Agrovital-u, ktorý zvýši odolnosť proti zmytiu, zníži úlet postreku a zaistí dlhodobejšie ochranné krytie.

 

kôstkoviny :

Merpan 80 WDG má výbornú účinnosť aj proti kučeravosti broskýň, hnedej škvrnitosti listov marhúľ, dierkovitosti listov čerešní a monilióze kôstkovín. Prípravok aplikujte preventívne podľa signalizácie v dávke 2 kg/ha.

Hmotnosť 5 kg

Zatiaľ nie sú žiadne recenzie.

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.