LYNX®

Kód: 3750
Neohodnotené
€310 €258,33 bez DPH
Skladom
Variant
Môžeme doručiť do:
22.5.2024
Možnosti doručenia

LYNX ochrana viniča, repky a kôstkovín proti hubovým chorobám

Systémový fungicíd vo forme vodnej emulzie určený na ochranu viniča, repky a kôstkovín proti hubovým chorobám.

Detailné informácie

PREDAJŇA
PREDAJŇA
Kamenná predajňa v Trenčíne
VÝBER
VÝBER
Široký výber pesticídov a hnojív
Zákaznícky servis
Zákaznícky servis
Zákaznícka podpora: 0907 44 02 88

Podrobný popis

LYNX ochrana viniča, repky a kôstkovín proti hubovým chorobám

LYNX® obsahuje systémovú účinnú látku tebuconazole. Tebuconazole je systémovo pôsobiaca účinná látka zo skupiny triazolov, pôsobí ako inhibítor demethylácie (DMI) v rámci biosyntézy sterolov hubových patogénov. K zvýšeniu spoľahlivosti fungicídneho účinku a minimalizácii rizika vzniku rezistencie prispieva to, že oproti bežným azolom zasahuje do tvorby ergosterolu na viacerých miestach.

Účinkuje proti širokému spektru hubových patogénov. Má dlhodobý reziduálny účinok. Vo viniči má vedľajšiu účinnosť aj proti plesni sivej (Botrytis cinerea).

V ozimnej repke má LYNX pri jesennej aplikácii (BBCH 12-14) vedľajšiu účinnosť proti fómovej hnilobe (Phoma lingam). Účinná látka tebuconazole spôsobuje rastovo-regulačný efekt, ktorý zabraňuje vybiehaniu rastlín. Jesenná aplikácia zvyšuje odolnosť repky a zabezpečí jej lepšie prezimovanie, jarná aplikácia zvyšuje odolnosť rastlín proti poliehaniu.

NÁVOD NA POUŽITIE

Plodina

Účel použitia

Dávka/ha

Ochr. doba

Poznámka

repka ozimná,

biela hniloba, alternáriová

1 l

AT

 

repka jarná

škvrnitosť

 

 

 

 

pšenica ozimná

múčnatka trávová,

0,8 l

35

 

 

septoriózy pšenice, hrdze

 

 

 

 

 

kôstkoviny

monilióza kôstkovín

0,75-1 l

21

 

vinič

múčnatka viniča

0,4 l (0,04%)

28

 

POKYNY PRE APLIKÁCIU

Repka: V repke proti bielej hnilobe aplikujte prípravok pri začínajúcom opade korunných lupienkov (BBCH 67) Proti alternáriovej škvrnitosti (čerň repková) aplikujte prípravok pri prvých príznakoch choroby, najneskôr do štádia dokvitania (BBCH 69). Jesenná aplikácia pri BBCH 12-14 má významný účinok proti fómovej hnilobe. Dávka vody 300-400 l/ha.

 

Pšenica: Proti múčnatke a hrdziam ošetrujte pri zistení prvých príznakov infekcie, najneskôr na začiatku kvitnutia (BBCH 61). Proti septoriózam na pšenici ošetrujte na začiatku steblovania (BBCH 21-30). Dávka vody 300-400 l/ha.

Kôstkoviny: Prvé ošetrenie vykonajte na začiatku kvitnutia, druhé pri dokvitaní. Marhule pri zvýšenom riziku infekcie plodov možno naviac ošetrovať aj 3 týždne pred zberom. Dávka vody 500-1000 l/ha.

Vinič: Proti múčnatke viniča (Uncinula necator) ošetrujte podľa signalizácie v intervale 10- 14 dní,podľa stupňa ohrozenia porastu. Prípravok LYNX odporúčame aplikovať maximálne 3-krát za vegetáciu. Dávka vody 1000 l/ha.

Prípravok je možné aplikovať aj letecky.

INFORMÁCIE

O MOŽNEJ FYTOTOXICITE, ODRODOVEJ CITLIVOSTI

A VŠETKÝCH

ĎALŠÍCH PRIAMYCH A NEPRIAMYCH NEPRIAZNIVÝCH

VEDĽAJŠÍCH ÚČINKOCH NA RASTLINY ALEBO RASTLINNÉ PRODUKTY

Pri použití v súlade s registrovaným rozsahom a spôsobom použitia (Zoznam registrovaných prípravkov na ochranu rastlín a iných prípravkov, Metodická príručka ochrany rastlín, obe pre príslušný rok), nie sú známe údaje o možnej fytotoxicite, odrodovej citlivosti, alebo iné negatívne vplyvy na danú alebo následnú plodinu.

OPATRENIA PROTI VZNIKU REZISTENCIE

Je potrebné dodržiavať antirezistentné zásady aplikácie, ktoré sú smernicami FRAC priebežne novelizované.

V zmysle všeobecných antirezistentných opatrení odporúčame striedať prípravky obsahujúce tebuconazole s ne-DMI skupinou. Na zabránenie rizika vzniku rezistencie odporúčame prípravok použiť maximálne 2 krát za sezónu.

VPLYV NA ÚRODU

Pri dodržaní pokynov aplikácia prípravku nemá negatívny vplyv na úrodu.

VPLYV NA NÁSLEDNÉ, NÁHRADNÉ A SUSEDIACE PLODINY

Pri dodržaní návodu na použitie nehrozí poškodenie plodín, ktoré budú na ošetrovanom pozemku pestované v rámci normálneho osevného postupu ani v prípade potreby zaorania plodiny. Aplikáciou nesmú byť zasiahnuté necieľové porasty a susediace rastliny.

VPLYV NA UŽITOČNÉ A INÉ NECIEĽOVÉ ORGANIZMY

V pokusoch nebol pozorovaný negatívny vplyv na užitočné a necieľové organizmy. Pri použití v súlade s autorizovaným rozsahom a spôsobom použitia (Prehľad prípravkov na ochranu rastlín, Metodická príručka ochrany rastlín, obe pre príslušný rok), nie sú známe údaje o možnom negatívnom vplyve na užitočné a necieľové organizmy.

PRÍPRAVA POSTREKOVEJ KVAPALINY A ZNEŠKODNENIE OBALOV

Odmerané množstvo prípravku vlejte do nádrže postrekovača naplnenej do polovice vodou a za stáleho miešania doplňte na požadovaný objem. Prázdny obal z tohto prípravku vypláchnite vodou, a to buď ručne (3 krát po sebe) alebo na vyplachovacom zariadení umiestnenom na postrekovači. Výplachovú vodu vlejte do nádrže postrekovača a obal odovzdajte vášmu zmluvnému subjektu, ktorý má oprávnenie na zber a zneškodňovanie prázdnych obalov. Pripravte len také množstvo postrekovej kvapaliny, ktoré spotrebujete.

ČISTENIE APLIKAČNÉHO ZARIADENIA

Aplikačné zariadenie, osobné ochranné pracovné prostriedky a pomocné nádoby asanujte 3%-ným

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz