SOLIGOR

Kód: 4879
1 hodnotenie
€458 €381,67 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Variant
Môžeme doručiť do:
26.6.2024
Možnosti doručenia

SOLIGOR fungicíd na ochranu obilnín

Systémový kombinovaný fungicíd vo forme emulzného koncentrátu určený na ochranu obilnín

Detailné informácie

PREDAJŇA
PREDAJŇA
Kamenná predajňa v Trenčíne
VÝBER
VÝBER
Široký výber pesticídov a hnojív
Zákaznícky servis
Zákaznícky servis
Zákaznícka podpora: 0907 44 02 88

Podrobný popis

SOLIGOR fungicíd na ochranu obilnín

Systémový kombinovaný fungicíd vo forme emulzného koncentrátu určený na ochranu obilnín.

PÔSOBENIE PRÍPRAVKU

Soligor je kombinovaný fungicíd na ochranu obilnín proti listovým a klasovým chorobám. Obsahuje odlišne pôsobiace účinné látky zo skupiny spiroketalaminov a azolov, ktoré sa v účinnosti navzájom podporujú a dopĺňajú. Vyznačuje sa preventívnym, kuratívnym a eradikatívnym účinkom a dlhým reziduálnym pôsobením.

Spiroxamine je systémová účinná látka zo skupiny spiroketalamínov. Blokuje enzým reduktázu, a tým inhibuje biosyntézu sterolov hubového patogéna. Rýchlo preniká do rastlín a rovnomerne sa rozmiestňuje v pletivách. Spôsobuje väčšiu priepustnosť bunkových stien škodlivých činiteľov, pokles tlaku v bunkách, ich vysychanie a následné odumieranie. Vyznačuje sa rýchlym nástupom účinku (stop efekt). Pôsobí ako preventívne, tak i liečebne (kuratívne a eradikatívne). Liečebný účinok sa uplatňuje hlavne v prípade rozvíjajúcich sa infekcií múčnatky trávovej a hrdzí, u ostatných chorôb je vhodnejšie uprednostňovať preventívne použitie spiroxaminu. Je určený proti múčnatke trávovej, významnú vedľajšiu účinnosť má na hrdze, tlmí hnedú a rynchospóriovú škvrnitosť. Vedľajšiu účinnosť vykazuje tiež na septoriózu pšenice a septoriózu plevovú.

Prothioconazole a tebuconazole sú systémovo pôsobiace účinné látky zo skupiny azolov. Pôsobia ako inhibítory biosyntézy ergosterolu (DMI), ktorý je nevyhnutný na výstavbu bunkových membrán patogénnych organizmov.

Prothioconazole zasahuje do biosyntézy ergosterolov, kde inhibuje demethyláciu lanosterolu na pozícii 14 alebo 24 methylén dihydrolanosterolu. Oproti doterajším triazolovým fungicídom je reťazec biosyntézy ergosterolu zasiahnutý na viacerých miestach. V konečnom dôsledku pôsobenia chýbajú hubovému patogénu záverečné produkty biosyntézy sterolov potrebné na výstavbu bunkových membrán. Huba sa nemôže ďalej vyvíjať a odumiera. Po aplikácii rýchlo preniká do vodivých pletív a je akropetálne pozvoľne transportovaný vo vnútorných častiach rastlín.

Systémovo preniká i do tých častí rastlín, ktoré neboli priamo zasiahnuté. Vyznačuje sa dlhodobou

účinnosťou, má protektívny, kuratívny a aj eradikatívny účinok. Pri použití v obilninách pôsobí proti širokému spektru hubových chorôb stebiel, listov a klasov.

Tebuconazole má hĺbkový i systémový účinok, v rastlinách je pozvoľne akropetálne transportovaný. Vyznačuje sa preventívnou, kuratívnou a aj eradikatívnou účinnosťou a dlhou dobou trvania účinku. Pri použití v obilninách pôsobí proti širokému spektru listových a klasových hubových chorôb.

NÁVOD NA POUŽITIE

Plodina

Účel použitia

Dávka /ha

Ochr. doba

Poznámka

pšenica ozimná,

hrdza pšeničná, septorióza plevová

0,7 l

35

max. 2x

pšenica jarná,

múčnatka trávová

0,9 l

 

 

raž, tritikale

 

 

 

 

jačmeň ozimný,

múčnatka trávová, hnedá

0,7 l

35

max. 2x

jačmeň jarný

škvrnitosť jačmeňa, hrdza

 

 

 

 

jačmenná, rynchospóriová

 

 

 

 

škvrnitosť

 

 

 

Soligor má vedľajšiu účinnosť v pšenici ozimnej, pšenici jarnej, raži a tritikale proti helmintosporióze pšenice a septorióze pšenice.

POKYNY PRE APLIKÁCIU

Dávka vody je 200 až 400 l/ha.

Počet ošetrení: 2x za sezónu

Interval medzi aplikáciami: 14 dní

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz