CASSIOPEE ® 79 WG

Cassiopee 79 WG

Fungicídny prípravok vo forme dispergovateľných, vo vode rozpustných granúl určený na ochranu viniča proti hubovým chorobám.

Zobraziť viac

220,00  s DPH

Kategórie: ,

CASSIOPEE® 79 WG

Postrekový fungicídny prípravok vo forme vo vode dispergovateľných granúl určený na ochranu viniča proti peronospóre viniča, plesni sivej a bielej hnilobe.

PÔSOBENIE PRÍPRAVKU

Účinná látka fosetyl-Al patrí medzi fosfonáty, podskupinu etylfosfonáty (FRAC kód č 33). Pôsobí špecificky, ovplyvňuje metabolizmus aminokyselín a zloženie bielkovín, čím posilňuje odolnosť rastlinných pletív proti infekcii. Obmedzuje klíčenie zoospór, blokuje rast mycélia a čiastočne obmedzuje sporuláciu húb. Má systémový účinok, v rastline sa šíri akropetálne (xylémom) a bazipetálne (floémom). FosetylAl je prijímaný najmä nadzemnými časťami rastlín, ale aj koreňmi. Nadzemné časti prijímajú FosetylAl 30 minút po aplikácii. Má preventívny účinok, ktorý dlhodobo pôsobí najmä v období aktívneho rastu rastlín, čím sa chránia vegetačné vrcholy rastlín.

Účinná látka iprovalicarb patrí medzi amidy kyseliny karboxylovej (CAA, FRAC č. 40, mechanizmus účinku je č. F5). Pôsobí špecificky, narúša biosyntézu fosfolipidov a ich ukladanie v bunkových stenách. Pôsobí preventívne, kuratívne a eradikatívne. Časť účinnej látky zostáva na povrchu rastlinných pletív, ktoré chráni preventívne. Druhá časť je prijímaná rastlinou a je rýchlo systémovo akropetálne šírená. Kuratívne a eradikatívne pôsobenie inhibuje rast klíčiacich spór a sporangií, a mycélia. Zabraňuje tvorbe haustórií a redukuje sporuláciu. Iprovalicarb má významný antisporulačný účinok do 72-96 hodín po vzniku infekcie peronospóry viniča. Je vhodný najmä na preventívne použitie, v prípade silnejšieho infekčného tlaku pôsobí kuratívne do 10-14 dní po

Hmotnosť 6 kg
Váha

6 kg

Zatiaľ nie sú žiadne recenzie.

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.