NEXIDE ®

Kód: 3831
Neohodnotené
€135 €112,50 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Variant
Môžeme doručiť do:
18.7.2024
Možnosti doručenia

NEXIDE insekticid - ochrana repky ozimnej, repky jarnej, horčice, repy cukrovej, obilnín a hrachu proti niektorým druhom žravého a cicavého hmyzu

Postrekový pyretroidný insekticíd vo forme suspenzie kapsúl pre riedenie vodou, určený na ochranu repky ozimnej, repky jarnej, horčice, repy cukrovej, obilnín a hrachu proti niektorým druhom žravého a cicavého hmyzu.

Detailné informácie

PREDAJŇA
PREDAJŇA
Kamenná predajňa v Trenčíne
VÝBER
VÝBER
Široký výber pesticídov a hnojív
Zákaznícky servis
Zákaznícky servis
Zákaznícka podpora: 0907 44 02 88

Podrobný popis

NEXIDE insekticid - ochrana repky ozimnej, repky jarnej, horčice, repy cukrovej, obilnín a hrachu proti niektorým druhom žravého a cicavého hmyzu

Postrekový pyretroidný insekticíd vo forme suspenzie kapsúl pre riedenie vodou, určený na ochranu repky ozimnej, repky jarnej, horčice, repy cukrovej, obilnín a hrachu proti niektorým druhom žravého a cicavého hmyzu.
Účinné látky:

60 g/l gamma-cyhalothrin

Balenie:

1 l PET alebo HDPE/PA fľaša

Pôsobenie:

Nexide® je svetlo stabilný pyretroidný insekticíd, určený proti niektorým druhom žravého a cicavého hmyzu. Pôsobí ako dotykový a požerový jed na dospelých jedincov a larvy škodlivého hmyzu. Vyznačuje sa tiež repelentným účinkom. Nemá systémový účinok, preto je potrebné aby boli pri aplikácii rovnomerne ošetrené všetky časti rastlín (predpokladom je použitie dostatočného množstva postrekovej kvapaliny). Pri vysokých teplotách (nad 23°C) účinnosť prípravku klesá.

Registrované použitie:
Plodina Škodlivý činiteľ Dávka na ha Ochranná doba
obilniny vošky 0,08 l 28 dní
hrach voška hrachová 0,06 l
zrniarka hrachová 0,08 l 14 dní
repa cukrová voška maková 0,08 l 14 dní
repka jarná, repka ozimná, horčica skočky, piliarka repková, krytonos repkový, krytonos štvorzubý, blyskáčik repkový, krytonos šešuľový, byľomor kelový 0,08 l 28 dní
voška kapustová 0,06 l 28 dní

Pred aplikáciou odstráňte kvitnúce buriny v poraste a podraste jabloní a viniča!

Odporúčania:

V obilninách sa Nexide® aplikuje proti kohútikom v priebehu liahnutia lariev. Na jeseň proti voškám, prenášačom vírusových chorôb, pri zistení prvých výskytov škodcu v poraste. Na jar prípravok aplikujte proti voškám na listoch, alebo aj po odkvitnutí proti voškám v klasoch.

V hrachu sa Nexide® aplikuje proti voškám kedykoľvek počas vegetácie podľa výskytu vošiek v poraste. Proti zrniarke hrachovej pred kvitnutím ak je zistený nálet škodcu.

V repe cukrovej sa Nexide® aplikuje proti voškám pri prvom výskyte škodcu v poraste.

V repke ozimnej, repke jarnej a horčici sa Nexide® aplikuje proti skočkám pri prvom výskyte škodcu na vzchádzajúcom poraste. Proti piliarke repkovej aplikujte na jeseň, spravidla od vzídenia do konca októbra. Proti krytonosovi štvorzubému a krytonosovi repkovému, prípravok aplikujte v čase náletu chrobákov do porastu. Proti blyskáčikovi repkovému v období kedy je základ kvetenstva krytý zelenými lístkami. Proti krytonosovi šešuľovému a byľomorovi kelovému aplikujeme v prípade zistenia výskytu škodcov v kvitnúcom poraste.

Aplikácia sa vykonáva len vo večerných hodinách, keď nelietajú včely, najneskôr však do 22:00 hod!

Nexide® možno aplikovať 2x za vegetačné obdobie. Minimálny odstup medzi aplikáciami je 14 dní. Do porastu vstupujte až po zaschnutí postreku.

Opatrenia proti vzniku rezistencie

Gamma-cyhalothrin patrí do skupiny pyretroidov. Pri ošetrovaní striedajte účinné látky zo skupiny pyretroidov s insekticídnymi účinnými látkami z iných skupín. Dodržiavajte dávkovanie a maximálny počet aplikácií podľa etikety.

Použitie prípravku Nexide® v integrovanej produkcii (IP)

Prípravok Nexide® je povolený v integrovanej produkcii hrachu, ako aj pre poľnohospodárske plodiny, ktoré sú pestované v rámci osevného postupu na ploche zaradenej do podopatrenia integrovaná produkcia v zeleninárstve podľa Vestníka MPRV SR čiastky 8 z 15. mája 2020.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz