CASSIOPEE 79 WG

Kód: 3651
Neohodnotené
Značka: BAYER
€248 €206,67 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Variant
Môžeme doručiť do:
26.6.2024
Možnosti doručenia

Cassiopee 79 WG

Fungicídny prípravok vo forme dispergovateľných, vo vode rozpustných granúl určený na ochranu viniča proti hubovým chorobám.

Detailné informácie

PREDAJŇA
PREDAJŇA
Kamenná predajňa v Trenčíne
VÝBER
VÝBER
Široký výber pesticídov a hnojív
Zákaznícky servis
Zákaznícky servis
Zákaznícka podpora: 0907 44 02 88

Podrobný popis

CASSIOPEE® 79 WG

 

Cassiopee® 79 WG predstavuje optimálnu kombináciu troch, praxou spoľahlivo overených, účinných látok s odlišným mechanizmom účinku. Základnou a zároveň najobjemnejšou zložkou prípravku je fosetyl-Al, fosfonát z podskupiny ethylfosfonátov. Unikátnym spôsobom pozitívne ovplyvňuje metabolizmus aminokyselín a sklad-bu bielkovín, čím výrazne posilňuje odolnosť rastlinných pletív voči infekcii. Obmedzuje klíčenie zoosporangií, blokuje rast mycélia a obmedzuje sporuláciu. Účinkuje predovšetkým proti hubám z triedy Oomycetes. Pôsobí dlhodobo a plne systémovo, pohyb v rastline je akropetálny (xylémom) i bazipetálny (floémom). Je prijímaný nadzemnými časťami i koreňmi ošetrených rast-lín. K príjmu nadzemnými časťami dochádza už v priebehu 30 minút po aplikácii. Fosetyl účinkuje výhradne preventívne a jeho prednosti sa najlepšie uplatnia v období aktívneho rastu viniča.

Návod na použitie


Iprovalicarb patrí medzi amidy kyseliny karboxylovej. Pôsobí systémovo a špecificky narušuje biosyntézu fosfolipidov a ich ukladanie v bunkových stenách. Kontroluje predovšetkým široký sortiment hubových patogénov z triedy Oomycetes. Účinkuje nielen preventívne, do 10 -14 dní, ale i kuratívne a eradikatívne, inhibíciou klíčenia spór, rastu sporangií a mycélia. Zabraňuje tvorbe haustórií a redukuje sporuláciu. Antisporulačný efekt sa uplatní do 72 -96 hodín po vzniku infekcie peronospóry.

Folpet (phthalimidy), tretia zložka prípravku pôso-bí kontaktne viacbodovo ako multiside inhibítor respirácie. V procese dýchania ovplyvňuje priepustnosť bunkových stien a delenie buniek, inhibuje klíčenie spór a potláča rast mycélia. Účinkuje prevažne preventívne.

Peronospóra

Významnou prednosťou prípravku Cassiopee® 79 WG je skutočnosť, že proti peronospóre pôsobí nielen preventívne, ale i kuratívne a eradi-katívne. Prednostne ho odporúčame aplikovať preventívne v intervale 10 - 14 dní, v podmienkach nižšieho infekčného tlaku je dokonca mož-né tento interval ešte mierne predĺžiť. Ak to však situácia vyžaduje môžeme efektívne využiť aj jeho kuratívny a eradikatívny účinok, antisporu-lačne pôsobí do 3 - 4 dní po vzniku infekcie. Pri kuratívnom použití, resp. v podmienkach vyššieho infekčného tlaku je potrebné skrátiť interval

 

Pleseň sivá

Proti botrytíde sa Cassiopee® 79 WG aplikuje vý-hradne preventívne. Ošetrenia je optimálne smerovať do obdobia od konca kvitnutia do ukončenia uzatvárania strapcov (BBCH 69 - 79). Pri aplikácii prípravku je potrebné zabezpečiť dokonalé pokrytie bobúľ i strapiny. K zvýšenej citlivosti porastu na infekciu dochádza od fázy uzatvárania strapcov, resp. aj skôr, ak došlo k poškodeniu bobúľ krupobitím, fyziologickým praskaním šupky, alebo silným napadnutím múčnatkou. V ta-kýchto podmienkach je potrebné aplikáciu realizovať ihneď ako je to možné, najneskôr do 24 hodín po vzniku poškodenia. Pri teplotách presahujúcich 30°C uprednostňujte aplikácie vo ve-černých, alebo skorých ranných hodinách.

Množstvo vody je potrebné prispôsobiť vývojovej fáze viniča a môže sa pohybovať v rozmedzí 500 - 1000 l/ha.

Biela hniloba

Proti tejto chorobe sa Cassiopee® 79 WG používa od obdobia tesne po odkvitnutí až do začiatku zamäkania bobúľ. Aj proti bielej hnilobe sa prípravok aplikuje výhradne preventívne. Ak dôjde k poškodeniu bobúľ, pre rýchly zásah platia rovnaké zásady ako v prípade urgentných ošet-rení proti plesni sivej.

Antirezistentná prevencia

Cassiopee® 79 WG sa vyznačuje odlišným mechanizmom účinku ako fungicídy zo skupín fenylamidy (M-metalaxyl, benalaxyl), acylmočoviny (cymoxanil) a Qol fungicídy (strobiluríny, famoxadone, fenamidone). Je preto vhodnou al-ternatívou týchto produktov v rámci aplikačných sledov. Prípravky zo skupiny CAA (dimethomorph, iprovalicarb, mandipropamid) nepoužívajte viac ako 2x bezprostredne za sebou, do následného ošetrenia je potrebné zaradiť fungicíd s odlišným mechanizmom účinku. Odporúčame uprednostňovať preventívne zásahy, kuratívne aplikujte len v nevyhnutných prípadoch, vždy v plnej dávke a pri použití kratších aplikač-ných intervalov. Dodržujte registrované aplikačné dávky prípravkov.

Miešateľnosť

Vhodnými kombinačnými partnermi na rozšírenie spektra účinku o múčnatku viniča sú prípravky Luna® Experience, Luna® Max a Prosper® TEC, ale i ďalšie produkty registrované proti tejto chorobe. V prípade neoverených kombinácií odporúčame najskôr otestovať miešateľnosť jednotlivých zložiek v malých množstvách. Pri príprave zme-sí zásadne nemiešajte koncentráty prípravkov, kombinačných partnerov do nádrže, alebo predmiešavacieho zariadenia vpravujte vždy oddelene.
Zmesi s produktmi s alkalickým pH je nutné aplikovať bezprostredne po príprave postrekovej kvapaliny.

Integrovaná produkcia

Pri dodržaní registrovaných aplikačných dávok môže byť prípravok Cassiopee® 79 WG úspešne použitý aj v rámci integrovaných systémov ochrany viniča za podmienky rešpektovania ak-tuálnych pravidiel systému IP. Vzhľadom na to, že prípravok neobsahuje meď, nezvyšuje zaťaženie vinohradu touto účinnou látkou a limitované množstvo medi môže byť využité v iných miestach postrekového programu. Cassiopee® 79 WG neovplyvňuje fermentáciu ani organoleptické vlastnosti vína.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz