MOČOVINA 46%N

Kód: 4868 4869 Zvoľte variant
Neohodnotené
€9,50 €25 od €9,50 €7,92 bez DPH €20,83 bez DPH od €7,92 bez DPH
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Variant
Môžeme doručiť do:
26.6.2024 26.6.2024 Zvoľte variant
Možnosti doručenia

MOČOVINA 46%N dusíkaté hnojivo so 46 %-ným obsahom dusíka

 
Cenovo priaznivé, vysoko koncentrované dusíkaté hnojivo so 46 %-ným obsahom dusíka v amidickej forme.
DOPORUČENÁ APLIKÁCIA
UREA 46 N sa odporúča najmä na kukuricu a koreňové plodiny a na pôdu bohatú na íl. Zapracovaním do pôdy sa účinok UREA 46 N zvýši, pričom sa znižuje objem plynov čpavku v dôsledku straty amoniaku.
  • Vysoká fyzická kvalita zaručuje stabilitu počas skladovania a manipulácie
  • Mocovina 46% N (vysoko koncentrovaná forma)
  • Ľahká rozpustnosť živín je podporovaná aj vlhkosťou pôdy

Detailné informácie

PREDAJŇA
PREDAJŇA
Kamenná predajňa v Trenčíne
VÝBER
VÝBER
Široký výber pesticídov a hnojív
Zákaznícky servis
Zákaznícky servis
Zákaznícka podpora: 0907 44 02 88

Podrobný popis

MOČOVINA 46%N

MOČOVINA 46%N  sa odporúča najmä na kukuricu a koreňové plodiny a na pôdu bohatú na íl. Zapracovaním do pôdy sa účinok UREA 46 N zvýši, pričom sa znižuje objem plynov čpavku v dôsledku straty amoniaku.

Močovina je hnojivo určené na základné hnojenie, prípadne prihnojovanie počas vegetácie. Močovinu je možné použiť na hnojenie všetkých druhov plodín. Močovina je diamid kyseliny uhličitej. Je to neutrálna organická zlúčenina s vysokým obsahom dusíku vo forme amidickej. Močovina je biely granulát ľahko rozpustný vo vode.

 

Použitie: Granulované dusíkaté hnojivo, ktoré sa ľahko rozpustí vo vode, amidická forma sa veľmi dobre uplatňuje pri zálievke, ale aj pri aplikácii formou postreku na list. Je to neutrálna organická zlúčenina s vysokým obsahom dusíka, viac ako 46% N v amidickej forme.

Dodáva sa vo forme granuliek bielej až nažltlej farby v priemere 0,5-2mm, ktoré sú rozpustné vo vode. Táto forma dusíka sa musí v pôde najprv premeniť na dusičnan amónny a ledkový, skôr ako môže byť prijatá koreňmi rastlín. Močovina súce nezanecháva po odčerpaní dusíka rastlinami v pôde žiadny zostatok, ale aj napriek tomu je nutné, aby bola používaní na pôdach s dostatočným obsahom vápnika, pretože premeny dusičnanu amónneho vedú k okysleniu pôdy. Pri vyšších teplotách prebieha premena rýchlejšie ako pri nižších. V pôdach teplých, nie však suchých pôsobí močovina dobre a spoľahlivo. 

Dávkovanie: Močovina sa dá používať ako základné hnojivo pred siatím alebo výsadbou a aj behom vegetácie. K základnému hnojeniu sa močovina rozhádže na poorané a rozryté záhony a pri príprave pôdy k siatiu sa zapracuje do najvyššej vrstvy pôdy. K prihnojovaniu behom vegetácie sa rozhádže buď na vlhkú pôdu medzi rastliny a následne sa zapracuje do pôdy, alebo na suchú pôdu medzi rastliny a následne sa zaleje. Dá sa tiež rozpustiť vo vode  (10 až 12 g/m2 asi v 10 1 vody) a zalievame, pokiaľ je to možné, medzi rastliny. Zálievku rastlín potom ukončíme čistou vodou.

Kapustová zelenina 0,2-0,3 kg/10 m²
Koreňová zelenina 0,2-0,25 kg/10 m² 
Plodová zelenina 0,2-0,3 kg/10 m²
Cibuľová zelenina 0,15-0,2 kg/10 m²
Listová zelenina 0,1-0,15 kg/10 m²
Zemiaky, kukurica 0,2-0,3 kg/10 m²
Jadroviny, drobné ovocie 0,2-0,3 kg/10 m²
Pri aplikácii postrekom na list sa aplikuje v koncentrácii 0,5 – 1,0 % 

Zvláštna forma prihnojovania v priebehu vegetácie pri rôznych ovocných plodinách je listové hnojenie močovinou. Pritom sa strieka 0,4-0,8% roztokom močoviny na list (4-8g močoviny do 1l vody). Prvý roztok sa prevádza najprv 10 dní po odkvitnutí a v odstupe 10 až 14 dní sa opakuje. Nižšia koncentrácia platí pre mladé, vyššie a staršie rastliny. Pri jabloniach pôsobí močovina priaznivo, opakované postreky robíme až do polovice júla. Vysoká relatívna vlhkosť vzduchu a teploty pod 20°C napomáhajú príjmu močoviny. Pri vyšších teplotách striekame najprv vo večerných hodinách - nie však pred dažďom. Postrek 5-10% roztokom močoviny je nutné robiť krátko pred odpadnutím listov. Je tak možné značne obmedziť nebezpečenstvo chrastavitosti na jar nasledujúceho roka. Postrek sa má robiť týždeň pred opadaním listov a napadnuté listy musia byť zasiahnuté. Pokiaľ to nie je možné pri vysokých korunách stromov, postriekame opadané listy až na zem. 

Močovina sa používa aj na hnojenie trávnikov a robí sa po kosení. Pritom je potrebné dbať na správne dávkovanie a rozvnomerné rozhádzanie, vrátane dobrého zalievania. Tým sa zabráni miestnym popáleninám trávnika, ako dôsledku predávkovania. Vzhľadom k tomu, že je močovina najkoncentrovanejšie dusikaté hnojivo, je ťažké ju po záhradke rovnomerne rozhádzať. Odporúčame ju preto pre záhradné plodiny s vyššími nárokmi na dusík. 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz