EXPERT - TRÁVNIKOVÉ HNOJIVO S VÁPENCOM 2 V 1

Kód: 4087
JAR LETO TRÁVNIK TOP PRODUKT
1 hodnotenie
€25 €20,83 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Variant
Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia

Expert – trávnikové hnojivo s vápnitými dolomitom

je špeciálna zmes granulovaného viaczložkového NPK hnojiva s vápnikom a sírou určené na ošetrenie všetkých typov trávnikov.

Detailné informácie

PREDAJŇA
PREDAJŇA
Kamenná predajňa v Trenčíne
VÝBER
VÝBER
Široký výber pesticídov a hnojív
Zákaznícky servis
Zákaznícky servis
Zákaznícka podpora: 0907 44 02 88

Podrobný popis

EXPERT – TRÁVNIKOVÉ HNOJIVO S VÁPENCOM 2V1

Expert – trávnikové hnojivo s vápnitými dolomitom je špeciálna zmes granulovaného viaczložkového NPK hnojiva s vápnikom a sírou určené na ošetrenie všetkých typov trávnikov. Hnojivo je primárne určené ku komplexnej výžive trávnych porastov. Dusík je v hnojive obsiahnutý v dvoch formách (nitrátové a amónne), ktoré sa líšia rôznou dostupnosťou dusíka pre rastliny. Časť dusíka je pre rastliny dostupná bezprostredne po aplikácii, zatiaľ čo zostávajúca časť dusíka je pre rastliny pomalšie dostupná a tým je zaistená rovnomernejšie a dlhodobejšie výživa trávneho porastu. V rámci druhotného efekte dochádza vzhľadom na obsah vápnitého dolomitu k čiastočnej úprave pôdnej kyslosti, čo má priaznivý efekt na zníženie výskytu machov v trávnym porastu.

Ďalšie výhody použitia hnojiva:

– svojím zložením spĺňa požiadavky tráv na výživu v rastovom období, čím je zaistená dostatočná a vyrovnaná výživa

– vďaka zloženiu hnojiva dochádza k rýchlejšej regenerácii trávneho porastu a voľné miesta vzniknutá napr. Po odstránení machov sú rýchlejšie zapojená do základného porastu

– zabezpečuje zdravý vzhľad trávneho porastu

zloženie:

NPK (CaCO3, S) 14-5-5 (, 3)

použitie: Rozsah a spôsob použitia:

Hnojivo sa používa na základné hnojenie novo zakladaných trávnych porastov, ale aj k prihnojovaniu trávnikov počas vegetácie. Hnojivo je vhodné na hnojenie všetkých druhov trávnikov – športových aj okrasných. Trávnik hnojíme 1x za mesiac v uvedených dávkach v období od marca do septembra. Hnojivo aplikujeme rovnomerne na suchý trávnik, najlepšie za použitia posypového vozíka. Pri nedodržaní uvedených dávok hrozí poškodenie trávniku. Pre optimálnu výživu je potreba vychádzať z pôdnej zásoby živín a aktuálnej potreby trávnika.

Odporúčané dávkovanie v g / m2:

marec až september – 30 g / m2

spolu za rok – 210 g / m2

zavlažovanie:

Dostatok vody je pre správnu funkciu z hľadiska výživy a vzhľadu trávnika jedným z najdôležitejších faktorov. Po hnojenie odporúčame zavlažiť dávkou 10 – 15 l / m2. Najvhodnejšia doba pre zalievanie je skoro ráno alebo večer.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz