CORAGEN ® 20 SC

Kód: 3827
1 hodnotenie
€620 €516,67 bez DPH
Skladom (2 ks)
Variant
Môžeme doručiť do:
26.6.2024
Možnosti doručenia

Coragen® 20 SC insekticíd

Postrekový insekticíd vo forme kvapalného suspenzného koncentrátu pre riedenie vodou, určený na ochranu kukurice, jabloní, viniča a zemiaka proti žravým škodcom.
Účinné látky:

200 g/l chlorantraniliprole

Detailné informácie

PREDAJŇA
PREDAJŇA
Kamenná predajňa v Trenčíne
VÝBER
VÝBER
Široký výber pesticídov a hnojív
Zákaznícky servis
Zákaznícky servis
Zákaznícka podpora: 0907 44 02 88

Podrobný popis

Coragen® 20 SC insekticíd

Postrekový insekticíd vo forme kvapalného suspenzného koncentrátu pre riedenie vodou, určený na ochranu kukurice, jabloní, viniča a zemiaka proti žravým škodcom.
Účinné látky:

200 g/l chlorantraniliprole

Balenie:

1 l HDPE fľaša

Pôsobenie:

Coragen® 20 SC je kontaktný a požerový insekticíd z triedy antranildiamídov. Obsahuje účinnú látku chlorantraniliprole, s novým mechanizmom účinku, ktorý spočíva v tom, že ovplyvňuje ryanodínové receptory cieľového hmyzu, blokuje svalovú reguláciu, čo vedie k rýchlej paralýze a úhynu. Expozícia v toxickej dávke vedie v dôsledku ochrnutia k bezprostrednému zastaveniu príjmu potravy s plným účinkom o 2 – 4 dni po ošetrení. Účinkuje tiež ovicídne a ničí všetky larválne štádia citlivých druhov hmyzu. Má vynikajúci účinok na škodcov z radu Lepidoptera (motýle) a niektorých ďalších druhov Coleoptera (chrobáky). Účinkuje aj na rezistentných škodcov.

Registrované použitie:
Plodina Škodlivý činiteľ Dávka na ha Ochranná doba Poznámka
jabloň obaľovač jablčný 20 ml/100 l 14 dní
vinič obaľovač pásový, obaľovač mramorovaný 17,5 ml/100 l 30 dní na víno
kukurica vijačka kukuričná 100-150 ml/ha 7 dní
AT na zrno
zemiak pásavka zemiaková 14 dní

Pred aplikáciou odstráňte kvitnúce buriny v poraste a podraste jabloní a viniča!

Odporúčania:

Jabloň

Dávka vody: 800 – 1500 l /ha podľa vzrastu stromov.

Maximálny počet aplikácií za vegetačné obdobie: 2×.

Obaľovač jablčný: Ošetrujte na začiatku kladenia vajíčok, najneskôr pred liahnutím, formou postreku alebo rosenia, v BBCH 70-87 (t.j. veľkosť plodov do 10 mm až ovocie zrelé pre zber). Interval medzi aplikáciami je 14-21 dní.

Vinič

Dávka vody: 1000 l/ha.

Maximálny počet aplikácií za vegetačné obdobie: 1×.

Obaľovač pásový, obaľovač mramorovaný: Ošetrite postrekom alebo rosením podľa signalizácie, na začiatku liahnutia lariev druhej, prípadne tretej generácie. Vinič (na víno) ošetrujte v BBCH 57-83 (t.j. metlina celkom vyvinutá, kvety oddelené až bobule jasno sfarbené).

Kukurica

Dávka vody: 300- 600 l/ha.

Maximálny počet aplikácií za vegetačné obdobie: 2×.

Vijačka kukuričná: Ošetrite podľa signalizácie na začiatku liahnutia lariev, v BBCH 14-55 (t.j. 4 listy vyvinuté až stred metliny sa začína oddeľovať) a v BBCH 73-87 (t.j. skorá mliečna zrelosť až fyziologická zrelosť, zrno má 60 % sušiny). Interval medzi aplikáciami je 10-30 dní.

Zemiak

Dávka vody: 300-600 l/ha.

Maximálny počet aplikácií za vegetačné obdobie: 1×.

Pásavka zemiaková: Prípravok aplikujte podľa signalizácie, na začiatku liahnutia lariev, v BBCH 31-60 (t.j. začiatok zapájania plodiny: 10% rastlín v riadku zapojených až do začiatku kvitnutia).

Aplikujte v odporúčaných dávkach, keď populácia škodcov dosiahne prah ekonomickej škodlivosti. Používajte dostatočné objemy postrekovej kvapaliny pre zaistenie dôkladného a rovnomerného pokrytia. Striedajte s insekticídmi s odlišným mechanizmom účinku.

Dažďové zrážky v dobe, keď postreková kvapalina na povrchu ošetrených rastlín už zaschla, nevyžadujú opakovanie ošetrenia.

Informácie o možnej fytotoxicite, odrodovej citlivosti a všetkých ďalších priamych a nepriamych nepriaznivých účinkoch na rastliny alebo rastlinné produkty

Coragen® 20 SC bol testovaný na množstve odrôd bez zistenia fytotoxických príznakov.

Prípravok je možné použiť na ošetrenie všetkých odrôd jabloní a viniča, ako aj na všetky hybridy kukurice.

Chlorantraniliprol je na základe svojho mechanizmu účinku vhodným nástrojom integrovanej ochrany rastlín.

Podľa doterajších skúseností všetky kultúrne rastliny dobre znášajú ošetrenie prípravkom Coragen® 20 SC bez príznakov fytotoxicity.

Opatrenia proti vzniku rezistencie

Viacročné používanie insekticídov s rovnakým spôsobom účinku na rovnakom pozemku môže viesť ku vzniku rezistentných populácií škodcov, ktorých výskyt sa potom môže stať dominantným. Pôvodne citlivý druh sa považuje za rezistentný, ak ho použitý insekticíd neničí pri aplikácii v odporúčanej alebo vyššej dávke. Vývoju rezistentných biotypov sa dá predísť alebo ho oddialiť striedaním prípravkov alebo používaním prípravkov s odlišným spôsobom účinku. Coragen® 20 SC je insekticíd zo skupiny 28 podľa IRAC (modulátory ryanodínových receptorov). Pre zabránenie vzniku rezistencie nepoužívajte viac ako dve ošetrenia za sezónu. Coragen® 20 SC aplikujte v rámci postrekových programov s použitím insekticídov s iným mechanizmom účinku a v registrovaných dávkach.

Dodržujte striedanie s inými insekticídmi.

Monitorujte populácie škodlivého hmyzu a prípravok aplikujte až po dosiahnutí prahov ekonomickej škodlivosti.

Dodržiavajte návod na použitie.

Použitie prípravku Coragen® 20 SC v integrovanej produkcii (IP)

Prípravok Coragen® 20 SC je povolený v integrovanej produkcii jabloní, kukurice cukrovej a zemiakov, ako aj pre poľnohospodárske plodiny, ktoré sú pestované v rámci osevného postupu na ploche zaradenej do podopatrenia integrovaná produkcia v zeleninárstve podľa Vestníka MPRV SR čiastky 8 z 15. mája 2020.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz