AMISTAR ® 250 SC

AMISTAR ® 250 SC

Fungicíd vo forme kvapalného suspenzného koncentrátu pre riedenie vodou určený na ochranu pšenice, jačmeňa, cukrovej repy a slnečnice proti hubovým chorobám.

Zobraziť viac

714,00  s DPH

Kategórie: ,

® AMISTAR 250 SC  je obchodná známka spoločnosti Syngenta Group Company

PÔSOBENIE PRÍPRAVKU

Účinná látka azoxystrobin patrí do chemickej skupiny B-methoxyakrylátov (strobilurinové deriváty). Mechanizmus účinku spočíva v inhibícii transportu elektrónov pri dýchaní mitochondrií. Tento mechanizmus účinku umožňuje použiť prípravok AMISTAR proti chorobám, pri ktorých bola zaznamenaná znížená citlivosť k iným skupinám účinných látok v dôsledku rezistencie. Účinná látka preniká do pletív rastlín (translaminárny a systémový účinok). Preventívny účinok vyžaduje, aby aplikácia bola vykonaná pred alebo pri začiatku infekcie.

Prípravok na báze tejto účinnej látky – AMISTAR – sa vyznačuje širokým spektrom účinku. Pôsobí proti všetkým významným chorobám obilnín: na pšenici proti septorióze plevovej (Septoria nodorum), septorióze pšenicovej (Septoria tritici), hrdzi pšenicovej (Puccinia recondita) hrdzi plevovej (Puccinia striiformis) a múčnatke trávovej (Erysiphe graminis), na jačmeni proti hnedej

škvrnitosti jačmeňa (Pyrenophora teres), múčnatke trávovej (Erysiphe graminis) a hrdzi jačmennej (Puccinia hordei). Účinkuje aj proti hubovým chorobám cukrovej repy (cerkosporióza a múčnatka) a slnečnice (biela hniloba).

Azoxystrobin sa vyznačuje dlhodobým účinkom. To umožňuje – v závislosti od prírastkov listov a od infekčného tlaku – zabrániť novej infekcii po dobu 3-8 týždňov. Azoxystrobin vyniká tým, že porasty obilnín sú dlhodobo zdravé a zelené (tzv. green efekt). Tento efekt sa významne prejavuje tak, že rastlina môže dlhšiu dobu tvoriť a následne ukladať asimiláty do zŕn. Výsledkom je nielen nadštandardne vyššie dosahovaná úroda, ale aj vyššia kvalita zrna (napr. HTZ, podiel zrna na sitách a pod.).

NÁVOD NA POUŽITIE

Plodina

Účel použitia

Dávka na ha

Ochr. doba

Poznámka

jačmeň jarný

múčnatka trávová, hrdza

1,0 l

35 dní

max. 1x

jačmenná

1, 2

hnedá škvrnitosť

0,8-1,0 l

35 dní

max. 1x

jačmeňa

1, 2

pšenica

múčnatka trávová,

0,8-1,0 l

35 dní

max. 1x

ozimná

septoriózy, hrdze

1, 2

cukrová repa

cerkosporióza repy,

1,0 l

35 dní

max. 2x

múčnatka repová

3

slnečnica

biela hniloba

1,0 l

56 dní

max. 2x

4

Hmotnosť 6 kg
Objem

5 l

Zatiaľ nie sú žiadne recenzie.

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.