KORON 100 SC

Kód: 3989
1 hodnotenie
€149,50 €124,58 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
26.6.2024
Možnosti doručenia

KORON 100 SC

Insekticíd vo forme kvapalného suspenzného koncentrátu na ošetrenie repky ozimnej, pšenice ozimnej, jačmeňa jarného a zemiakov. Deltamethrin patrí do skupiny stabilných syntetických pyrethroidov. Nemá systémový účinok, preto je potrebné, aby boli postrekom rovnomerne ošetrené všetky časti rastlín.

Detailné informácie

PREDAJŇA
PREDAJŇA
Kamenná predajňa v Trenčíne
VÝBER
VÝBER
Široký výber pesticídov a hnojív
Zákaznícky servis
Zákaznícky servis
Zákaznícka podpora: 0907 44 02 88

Podrobný popis

KORON 100 SC

Pôsobenie prípravku:

Insekticíd vo forme kvapalného suspenzného koncentrátu na ošetrenie repky ozimnej, pšenice ozimnej, jačmeňa jarného a zemiakov. Deltamethrin patrí do skupiny stabilných syntetických pyrethroidov. Nemá systémový účinok, preto je potrebné, aby boli postrekom rovnomerne ošetrené všetky časti rastlín. Na podporu predĺženia účinnosti a zvýšenie ochrany kontaktnej zložky používajte v kombinácii s Agrovitalom (0,25-0,3 l/ha).

 

Výhody použitia:

 

pôsobí hlavne proti žravým a cicavím škodcom

dotykový a požerový jed

kombinovateľnosť s herbicídmi, fungicídmi a listovými hnojivami

Rozsah použitia:

Repka ozimná

Koron 100 SC vykazuje dostatočnú účinnosť na škodcov v repke ozimnej.

 

Skočka repková, kvetárka kapustová

Koron 100 SC používajte na jeseň pri výskyte škodcov na mladých rastlinách alebo, keď zistíte prvé poškodenie vo fáze dvoch listov až do fázy vyvinutých piatich listov (BBCH 12-15).

 

Blyskáčik repkový

Používajte podľa signalizácie pri výskyte škodcu na rastlinách od fázy, kedy sú viditeľné samostatné kvetné pupene (hlavné kvetenstvo) ale sú ešte stále uzavreté, až do fázy kedy sú viditeľné prvé petaly, ale kvetné pupene sú ešte stále uzavreté (žltý puk) (BBHCH 55-59).

 

Pšenica ozimná

Koron 100 SC používajte na začiatku liahnutia lariev kohútika pestrého, od konca vývojovej fázy, kedy sú viditeľné prvé oste (len pri ostinatých odrodách) (BBCH 49) až do konca fázy mliečnej zrelosti (BBCH 79).

 

Jačmeň jarný

aplikujte na začiatku liahnutia lariev kohútika pestrého, od fázy konca metania, kedy je pošva vlajkového listu zdúrená (BBCH 45) do fázy strednej mliečnej zrelosti (BBCH 75).

 

Zemiak

Odporúčame aplikovať v období maximálneho liahnutia lariev, od fázy prvých individuálnych kvetných pupeňov (1-2 mm), ktoré sú na 1. vrcholíku viditeľné (hľavná byľ) (BBCH 51) do fázy plného kvitnutia: 50% kvetov v 1. vrcholíku otvorených (BBCH 65).

 

Menej významné použitie

 

Kapusta hlávková biela, kapusta hlávková červená

Koron 100 SC aplikujte pri napadnutí mladých rastlín škodcami alebo pri pozorovaní prvých lézií aplikujte od fázy začiatku tvorby hlávky: dva najmladšie listy sú uzatvorené (BBCH 41), až po štádium typickej veľkosti, tvaru a pevnosti hlávky (BBCH 49).

 

Baklažán

Dávka vody: 600 l/ha (v skleníku: 300-2000 l/ha)

Termínaplikácie:prípravok aplikujte pri výskyte škodcov, od štádia klíčnych listov do konca štádia plnej zrelosti plodov (BBCH 10-89).

 

Rajčiak

Dávka vody: v skleníku: 300-2000 l/ha

Termínaplikácie:prípravokaplikujteprivýskyteškodcov,odštádiaklíčnychlistovdokoncaštádiaplnej zrelosti plodov (BBCH 10-89).

 

Uhorky šalátové a nakladačky, cuketa

Dávka vody: 600 l/ha (v skleníku: 300-2000 l/ha)

Termín aplikácie:

V skleníku prípravok aplikujte pri výskyte škodcov, od štádia klíčnych listov do konca štádia plnej zrelosti plodov (BBCH 10-89).

V poľných podmienkach prípravok aplikujte od štádia klíčnych listov do konca vývoja súkvetia (BBCH 10-59) alebo od začiatku vývoja plodu do konca štádia plnej zrelosti plodov (BBCH 71-89).

 

Tabak

Dávka vody: 200 – 800 l/ha

Termínaplikácie:prípravok aplikujte pri objavení škodcov na rastlinách alebo pri zaznamenaní prvých poškodení, od fázy klíčnych listov do fázy, keď je viac ako 90 % toboliek hnedých (BBCH 10-89).

Nie je určený na konzumné ani kŕmne účely.

 

Okrasné rastliny

Dávka vody: 300 – 2000 l/ha

Termínaplikácie:prípravok aplikujte pri objavení škodcov na rastlinách alebo pri zaznamenaní prvých poškodení, od štádia klíčnych listov do konca vývoja súkvetia (BCH 10-59) alebo od konca kvitnutia do fázy plnej zrelosti (BBCH 69-89).

Nie sú určené na konzumné ani kŕmne účely.

 

Škôlky ihličnatých drevín, škôlky listnatých drevín, okrasné dreviny, miskant-ozdobnica čínska

Dávka vody: 200 – 800 l/ha

Termínaplikácie:prípravok aplikujte pri objavení škodcov na rastlinách alebo pri zaznamenaní prvých poškodení, od štádia klíčnych listov do konca vegetačného obdobia plodiny (BBCH 10-99).

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: INSEKTICÍDY
Hmotnosť: 1.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz