COMBI PROTECT

Kód: 4031
1 hodnotenie
€10 €8,33 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia

COMBI PROTECT

Combi-protec je kŕmna návnada, ktorá zlepšuje vstrebávanie insekticídov v boji proti muškám čerešní, muškám z višňového octu a muškám z vlašských orechov.

Detailné informácie

PREDAJŇA
PREDAJŇA
Kamenná predajňa v Trenčíne
VÝBER
VÝBER
Široký výber pesticídov a hnojív
Zákaznícky servis
Zákaznícky servis
Zákaznícka podpora: 0907 44 02 88

Podrobný popis

COMBI PROTECT


Návnadový koncentrát na zlepšenie príjmu účinných látok v insekticídoch

Vysoko účinný revolučný prístup k ochrane pred octomilkám nazývané ovocné mušky (Drosophila suzukii) či vinné mušky, vrtivke orechovej, čerešňovej, bzdocha rajčiaková (Nezara viridula), nosánik lieskový, vijačka krušpánová. Moderná, ekologická technológia ochrany rastlín, ktorá ponúka zlacnenie výroby pri veľmi vysokom znížení chemického zaťaženia prostredia. 

Combi-protec je prísada do insekticídov používaných na ničenie škodcov revolučnou metódou „prilákaj a zabi“.
 Combi-protec tvorí kŕmnu návnadu na báze bielkovín, ktorá vedie k lepšej absorpcii insekticídu použitého v zmesi v postreku. Combi-protec tak umožňuje zníženie použitia chemických insekticídov na jednotku plochy. Combi-protec sám o sebe nemá insekticídny účinok.

Pôsobenie: 

V prípade plodín na otvorenom poli a skleníkových ovocných a zeleninových plodín sa pri postreku na zlepšenie účinku použitého insekticídu postrieka dávka 1,0 l/ha pomocnej látky predpísanou dávkou insekticídu povoleného pre túto plodinu v zmesi v nádrži s použitím predpísaného množstva sprejovej šťavy počas obdobia náletu dospelých jedincov (imág).

Pri použití  Combi-protec je potrebné postriekať 10% povrchu listov, aplikuje 20 litrov na hektár s veľkou veľkosťou kvapiek podľa vzoru odporúčaného výrobcom. Použijeme len 10 % maximálnej povolenej dávky insekticídu na hektár na použitie v danej plodine sa pridá k množstvu (20 l vody) spolu 1,0 l/ha Combi-protec, ktorý sa môže aplikovať na hektár. Odporúča sa použiť insekticíd, ktorý nemá negatívne účinky na necielených organizmov. 

V prípade nekonvenčného rastlinného spoločenstva, kde sa jednotlivé rastliny môžu nachádzať ďalej od seba (napr.: sporadický ovocný sad, domáca záhrada), môže byť v závislosti od množstva potrebné ošetriť viac ako 10 % povrchu lístia. V takom prípade sa odporúča postriekať 25% lístia.

Oblasť použitia : 

Orechy, čerešne, maliny, černice, moruše, ríbezle, jahody, čučoriedky, marhule, broskyne, slivky, hrozno, rakytník rešetliakový, paradajka. 

Užitočné informácie k aplikácií

 • Combi-protec je špeciálny atraktant, ktorý má atraktívny účinok na dospelý hmyz (imágo) škodcov, čím sa zvyšuje biologická účinnosť použitého insekticídu.
 • Počas prípravy postrekovej látky sa Combi-protec musí vopred rozpustiť v teplej vode pri 40 °C a pridať do vody v nádrži na sprejový džús a nepretržite miešať.
 • Letecká aplikácia sa môže použiť v súlade s autorizačným dokumentom pre súčasne pomiešaným insekticídom.
 • Aby bolo možné prípravok bezpečne používať počas aplikácie, je potrebné dodržiavať predpisy pre insekticíd aplikovaný súčasne!

Orech - kedy používať?

Na začiatku náletu vrtivke orechovej, sledovať na kompletnej lapači proti vrtivke čerešňovej a orechovej, hlavne pred začiatkom kladenia vajíčok (stred júla). Dostačujú 4-5 aplikácie v intervaloch 7 max 10 dní. Aplikácia sa odporúča ako návnada. Na každý strom by sa mali aplikovať 3 až 5 ohnísk postriekania.

Aplikačná technika pre drobnopestovateľov

Na aplikáciu sa používa komerčný tlakový postrekovač (pracovný tlak 3,5 baru), ktorá je k dispozícii v obchode pre záhradkárov. Striekacia dýza je nastavená na plný prúd alebo, ak to nie je možné, vírivé teleso je odstránená. Jeden jemný rozprašovací prúd umožňuje dlhý dosah do stromu. Na strom sa aplikuje približne 200 ml zmesi vody - Combi-protec a insekticíd. Postrek by sa mal nanášať minimálne do 2/3 výšky stromu.

Ako aplikovať?

V prípade jediného stromu (plocha 10 x 10 m) sa na aplikáciu používa táto aplikačná dávka: 10 ml combi-protec + 200 ml vody + 0,5 ml Spintor 480g/l

Odporúčanie výrobcu

 • Pre vrtivku čerešňovú a orechovú, aplikovať 1 týždeň po objavení sa prvých múch, na kompletnej lapači proti vrtivke čerešňovej a orechovej je vhodné vykonať prvé ošetrenie návnadou (Combi-protec + insekticíd).
 • Zvyčajne opakujú každých 10 dní, celkovo 3-6 krát počas sezóny proti vrtivkám.
 • Ak je však veľmi vysoká - 32-35oC – teplota vzduchu, odporúča sa skrátiť interval medzi ošetreniami na 7 dní.
 • Ak do 2 dní od ošetrenia spadne viac ako 10 mm zrážok, ošetrenie sa má opakovať do 24 až 48 hodín od zmytia. Tento postrek sa nezapočítava do naprogramovaného počtu ošetrení, pretože koriguje predchádzajúcu.
 • Technológia návnady nie je určený na ošetrenie celej koruny stromov. Vždy aplikujte postrek vo veľkých kvapkách na hornú 2/3 koruny.
 • Pri príprave postrekovej kvapaliny najprv pripravte roztok: za stáleho miešania pridajte rovnaké množstvo COMBI-PROTEC do jednotky teplej vody (do 40 °C). Insekticíd sa zmieša až po rozpustení COMBI-PROTEC. Naplňte hotový základný roztok do nádoby. Postupnosť miešania by určite mala byť takáto, pretože v studenej vode sa COMBI-PROTEC nerozpúšťa dobre.
 • Na aplikáciu vyberte trysky s veľkou tvorbou kvapôčok. Pri manipulácii je potrebné otvoriť iba najvyššie trysky a ventilátor by mal byť počas aplikácie vypnutý. Ak chcete udržať množstvo šťavy, vyberte vyššiu rýchlosť. Táto technológia nie je určená na dosiahnutie úplného pokrytia; ale aplikovať postrek len na časti koruny, kam nalákame škodcu, vo veľkých kvapôčkach, ktoré vysychajú pomalšie.
 • COMBI-PROTEC môže uplatniť svoj lákavý účinok iba v kombinácii s insekticídom, ktorý nemá antiseptický účinok na škodcov.
 • Nemiešajte žiadne iné insekticídy alebo fungicídy so zmesou COMBI-PROTEC + insekticíd, pretože môžu negatívne ovplyvniť účinnosť ochrany. Účinnosť návnady sa môže tiež znížiť, ak insekticíd používate v oveľa vyššej dávke, ako je predpísané.

Špeciálne rady

 • Ošetrite pred dažďom!
 • Očakáva sa, že ošetrenie o COMBI-PROTEC s insekticídom bude po daždi menej účinné. Aj množstvo dažďa 10-15 l/m² postačuje na zmytie nánosov postreku alebo kvapiek návnady.
 • Na rozdiel od všeobecných odporúčaní, po zhodnotení priebehu napadnutia v roku 2014, zaraďujeme ošetrenia pred zrážkami (24-48 hodín pred) ako veľmi dôležité!
 • Zrážky vedú k ideálnym podmienkam znášky a vyššej produkcii vajec u drozofily japonskej (Drosophila suzukii). Ochranné opatrenia teda robia jeden až dva dni predtým, ako sa zrážkové udalosti stanú dôležitejšími! Dokonca aj malé populácie sú schopné spôsobiť škody za týchto podmienok. Ak sa postrek uskutoční až po dažďoch, larvy sa budú ďalej vyvíjať, pretože nie je k dispozícii žiadny ochranný prostriedok a zamorenie sa bude stupňovať. Intervaly medzi ošetreniami sa musia skrátiť len v prípade veľmi silného zrážok.

Dávkovanie

 • Ako adjuvant 10-20 ml/10 l postrekovej kvapaliny
 • Ako návnada, 500 ml/10 l postrekovej kvapaliny s objemom 4 l/100m2

Miešateľnosť

Kombinácia je možná aj s herbicídmi aj s insekticídmi ako i fungicídmi.

Zloženie

Zmes rastlinného extraktu s vysokým obsahom bielkovín, cukrových zložiek a stimulantov kŕmenia (jedlo). Všetky zložky sú potravinárske alebo potravinárske prídavné látky. Vysoko viskózna kvapalina ako melasa alebo med (1l - 1,34 kg) Veľmi lepkavá. Sladký, ale nie je atraktívny pre včely, zriedený alebo neriedený. Potravinový atraktant pre všetky druhy múch, takzvaná návnada, nie atraktant ako pohlavné feromóny. 

 

Dodatočné parametre

Kategória: INSEKTICÍDY
Hmotnosť: 0.2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz