AGITA 10 WG

Kód: 4034
Tip TOP PRODUKT
1 hodnotenie
€70 €58,33 bez DPH
Skladom (5 ks)
Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia

Agita 10WG je postreková nástraha vo forme vodorozpustného granulátu na ničenie muchy domácej, ktorá sa aplikuje náterom alebo posypom.

Detailné informácie

PREDAJŇA
PREDAJŇA
Kamenná predajňa v Trenčíne
VÝBER
VÝBER
Široký výber pesticídov a hnojív
Zákaznícky servis
Zákaznícky servis
Zákaznícka podpora: 0907 44 02 88

Podrobný popis

AGITA 10 WG proti muchám 

 

PROTI MUCHÁM, S OBSAHOM ŠPECIÁLNEHO FEROMÓNU

Agita 10WG je postreková nástraha vo forme vodorozpustného granulátu na ničenie muchy domácej, ktorá sa aplikuje náterom alebo posypom.

Používa sa vo všetkých objektoch, kde sa mucha domáca vyskytuje, v komunálnej sfére, v objektoch živočíšnej výroby aj za prítomnosti hospodárskych zvierat.

Výhody:

- obsahuje špeciálny feromón na prilákanie múch

- jednoduchá a ľahká aplikácia

ETIKETA : 

AGT_SK_LAB_MAT_400g

 

Postreková nástraha vo forme vodorozpustného granulátu na ničenie muchy domácej, ktorá sa aplikuje náterom alebo postrekom. Používa sa vo všetkých objektoch, kde sa mucha domáca vyskytuje, v komunálnej sfére, v objektoch živočíšnej výroby aj za prítomnosti hospodárskych zvierat.

Zloženie: účinná látka 10% thiamethoxam (100g/kg), 0,05% 2-9 tricosen (0,5g/kg)

 

Vzhľad: žltohnedé až bežové granule

Indikácie: AGITA 10 WG je insekticídy prípravok s účinnou látkou novej chemickej skupiny. Nástraha sa aplikuje iba na miesta, ktoré sú muchami vyhľadávané ako sedacie plochy, ako sú okná a dvere a ich okolie, zdroje tepla, časti stien, konštrukcií, technológie a pod. Používa sa aj za prítomnosti zvierat. Aplikuje sa formou vodnej suspenzie postrekom, ručnými alebo motorovými postrekovačmi. Tiež je možná aplikácia natieraním štetcom.

Spôsob použitia: 

ÚČINNÝ PRÍPRAVOK S PROFESIONÁLNOU FORMULÁCIOU NA LIKVIDÁCIU MÚCH!
 
Insekticíd Agita je určený k likvidácií cielene iba múch. Použitie je možné v domácnostiach , mäsiarňach , mäsovýrobe, pekárňach a všade tam kde predstavujú problém.Likviduje dospelé muchy s účinnou látkou thiamethoxam a atraktivitu zabezpečuje atraktant Muscamone , Tricosen.
 
Aplikácia náterom: rozmiešame cca 100g prípravku v cca 65 ml vlažnej vody. Vzniknutú pastu nanášame štetcom na miesta kde sa často vyskytujú muchy /slnečné miesta, rámy okien a pod./. Pasta sa nanáša v pásoch na plochu ktorá zodpovedá cca 2,5% celkovej ošetrovanej plochy.Môžte aplikovať na kúsky nesavého materiálu a ten porozviešavať ku stropu.
 
Aplikácia postrekom: 100g prípravku rozmiešajte v cca 0,65 litra vlažnej vody a aplikujte postrekom.Postrekuje sa cca 30% plochy opäť na časté miesta výskytu.Pravidelne premiešavajte.
 
Prípravok zanecháva jemnú žltú stopu.
 
Výdatnosť 40m2 podlahy: 80- až 120 m2 stien/stropu
 
Doba pôsobenia je 6 týždňov /42 dní/ po aplikácii podľa návodu.

Aplikácia náterom – dôkladne premiešajte 400g prípravku AGITA 10WG a 320ml vlažnej vody, tak aby vznikla rovnorodá riedka pasta. Vodou treba pridávať po častiach podľa konzistencie pasty. Toto množstvo postačuje na ošetrenie budovy s podlahovou plochou 100m2, alebo zodpovedajúcej ploche stien/stropu 200m2. Natrite minimálne 30 plôšok cca 10×30 cm tam , kde muchy najčastejšie sadajú (napr. slnečné steny, rámy okien, dojacie potrubia atď.). Takto je potrebné ošetriť cca 2,5% celkovej plochy. Tiež je možné natrieť kúsky kartónu, polyetylénu a tie porozvešiavať ku stropu.

Aplikácia postrekom – dôkladne premiešajte 400g prípravku AGITA 10WG a 3,2 litra vlažnej vody. Toto množstvo postačuje na ošetrenie budovy s podlahovou plochou 100m2 alebo zodpovedajúcej ploche stien/stropu 200m2, ošetruje sa asi 30% alebo 60-90m2. Postrekom sa ošetrujú plochy, kde sa muchy najčastejšie vyskytujú. Do nádoby postrekovača, čiastočne naplnenej vodou, sa za stáleho miešania vsype odvážené množstvo prípravku. Po doplnení vodou na stanovený objem a dôkladnom rozmiešaní je možné AGITA 10WG aplikovať. Ak bola práca prerušená na viac než 30 minút, suspenziu premiešajte. Nariedenú suspenziu prípravku použite v deň jej prípravy, najlepšie ihneď po jej príprave. Neaplikujte na špinavé alebo čerstvo nabielené steny. AGITA 10WG je možné aplikovať za prítomnosti zvierat, je však nutné sa vyvarovať priamych zásahov zvierat.

 
Správania sa múch pri príjme potravy.
K optimálnej a uspešnej aplikácii prípravku AGITA je veľmi dôležitá znalosť biológie muchy a predovšetkým znalosť stravovacích návykov dospelých múch a ich rozmiestnenia.
Bola testovaná účinnosť prípravku AGITA tak lokálna a tarzalna(miestna kontaminácia nožičiek/ ako aj po orálnom príjme. Obe cesty preukázali výbornú učinnosť. Význačnú biologickú účinnosť má AGITA na dospelé muchy. Táto aktivita je v relácii k teplote.
 
Ako sú muchy prilákané.
Dospelé muchy sliedia po krmive, keď sú hladné. Majú sklon pristávať tam, kde vidia “vizuálny kontrast”.
Muchy majú rady kontrastné okraje a granule v pozadí. Taktiež si volia natrené miesta vzhľadom na teplotu, svetlo, pohyb vzduchu atď. Nie je ťažké všimnúť si miesta, ktoré si vyberajú, pretože :buď sú tam alebo/hlavne keď sedia na rôznych miestach v rôznu dennú dobu, zanechávajú trus a škvrny po zvratkoch.
 
Ako prichádzajú do kontaktu
Akonáhle pristanú, ochutnávajú pomocou svojich predných nožiek. Chodia dookola a ochutnávajú, pokiaľ je tam niečo zaujímavé. Akonáhle nájdu nôžky niečo zaujímavé, tak rozvinú svoj sosák.
Ak prinesie sosák pozitívne informácie: tekutiny sú nasaté  a tuhé látky sú zvlhčené slinami a zvlhčená polievka sa odsáva.
 
Reakcia múch na prípravok
Prípravok vykazuje u cieľového hmyzu niektoré jedinečné vlastnosti:Príznaky sa dostavujú za 3-5 minút po príjme,alebo po kontakte s prípravkom. Čím viac muchy požierajú alebo prichádzajú do kontaktu s prípravkom, tým rýchlejšie sa populácia múch redukuje.

Pozn. Proti každému insekticídu vzniká tzv. rezistencia, teda odolnosť múch proti účinnej chemickej látke. Agita je určite už roky, zrejme najpoužívanejší insekticíd proti muchám v rámci Európy. Stále ho opakovane používa prevažná väčšina chovov bez známok rezistencie. Napriek tomu sa môže stať, že v niektorých prípadoch môžete tento jav pozorovať a nezostáva než na určitú dobu insekticíd zmeniť.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz