VAZTAK PRO

Postrekový, svetlostabilný, syntetický, pyrethroidný insekticídny prípravokvo forme suspenzie kapsúl v kvapaline pre použitie po zriedení vodou (CS),určený na ochranu poľnohospodárskych plodín a lesných porastov proti cicavýma žravým škodcom.

Zobraziť viac

375,70  s DPH

Kategórie: ,

VAZTAK PRO

 

Prípravok Vaztak Pro na báze účinnej látky lambda-cyhalothrin, patrí do skupiny syntetických svetlostabilných pyrethroidov. Účinná látka lambda-cyhalothrin rýchlo preniká do kutikuly hmyzu a spôsobuje narušenie nervového systému zasahovaním do sodíkových kanálov čím dochádza k rýchlemu úhynu hmyzu. V priebehu niekoľkých minút dochádza k dezorientácií a zastaveniu žeru, nasleduje ochrnutie a úhyn hmyzu. Protipožerový a repelentný účinok tiež prispieva k účinku ochrany plodín, zahŕňujúci prevenciu prenosu vírusov hmyzom. Vyznačuje sa rýchlou účinnosťou (knockdown efektom) a dlhým reziduálnym pôsobením. Hmyz usmrcuje ako dotykový a požerový jed.

Benefity
  • nová originálna formulácia ME
  • spoľahlivý účinok na cicavých a žravých škodcov vo veľkom množstve plodín
  • dokonalá priľnavosť na rastline
  • vysoká odolnosť voči zmytiu dažďom
  • rýchle a efektívne rozprestretie sa po rastlinnom povrchu

Prípravok Vaztak Pro je kompatibilný s bežne používanými fungicídmi a insekticídmi. Pri použití prípadných kombinácií je potrebné dbať na zhodu optimálnych aplikačných termínov pre jednotlivé prípravky. Pri príprave aplikačnej zmesi je potrebné jednotlivé koncentráty navzájom nemiešať, ale pridávať ich do postrekovača oddelene a za stáleho miešania. Doporučujeme najprv urobiť skúšku na miešateľnosť oboch prípravkov v príslušnej koncentrácii za použitia miestnej vody. Pripravenú zmesnú aplikačnú kvapalinu je potrebné bezodkladne spotrebovať, nikdy ju nepripravujte do zásoby.

V prípade zmesí je potrebné dbať na dodržanie ochrannej doby a bezpečnostné opatrenia, stanovené aj pre druhý prípravok.

 

https://www.agro.basf.sk/Documents/Produktovy-katalog/2022/Vaztak-Pro_etiketa.pdf?1643222267021

 

Hmotnosť 1.1 kg
Objem

5 l

Zatiaľ nie sú žiadne recenzie.

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.