STEWARD 30 WG ®

Steward®
Postrekový insekticíd vo forme dispergovateľných granúl na ochranu jadrovín, viniča, kukurice a kapustovej zeleniny proti žravým škodcom.
Účinné látky:

300 g/kg indoxacarb

Balenie:

1000 ml HDPE fľaša s náplňou 500 g

Zobraziť viac

237,50  s DPH

Nie je na sklade

Kategórie: ,
Steward®
Postrekový insekticíd vo forme dispergovateľných granúl na ochranu jadrovín, viniča, kukurice a kapustovej zeleniny proti žravým škodcom.
Účinné látky:

300 g/kg indoxacarb

Balenie:

1000 ml HDPE fľaša s náplňou 500 g

Pôsobenie:

Indoxacarb je kontaktný a požerový insekticíd špecificky účinný na voľne požierajúce húsenice motýľov a niektoré ďalšie skupiny hmyzu. Indoxacarb blokuje prenos vzruchu v neurosynapsiach a expozícia toxickej dávky vedie v dôsledku ochrnutia cieľového hmyzu k bezprostrednému zastaveniu príjmu potravy. Najneskôr do 4 hodín po aplikácii dochádza k úplnému zastaveniu požeru a v priebehu 1-3 dní k usmrteniu. Účinkuje tiež ovicídne a ničí všetky larválne štádia citlivých druhov hmyzu. Rýchly nástup účinku znamená vynikajúcu ochranu plodiny proti poškodeniu.

Registrované použitie:
Plodina Škodlivý činiteľ Dávka na ha Ochranná doba
jabloň, hruška obaľovač jablčný 170 g 7 dní
pupeňové a šupkové obaľovače (obaľovač záhradný, obaľovač púčikový, obaľovač zemolezový, obaľovač jablčný, obaľovač ovocný) 170 g 7 dní
húsenice motýľov voľne požierajúce 170 g 7 dní
piadivka zimná 170 g 7 dní
vinič obaľovač pásový, obaľovač mramorovaný, obaľovač viničový 125 g 14 dní muštové hrozno, 3 dni stolové hrozno
cikádky 125 g 14 dní muštové hrozno, 3 dni stolové hrozno
kapustová zelenina (kapusta hlávková, kel, karfiol) húsenice motýľov voľne požierajúce (mlynárik repový, mlynárik kapustový, mora gama, mora kapustová, molička kapustová) 85 g 3 dni
kukurica vijačka kukuričná 125 g 14 dní
kukurica cukrová vijačka kukuričná 125 g 14 dní
kukurica kukuričiar koreňový 125 g AT
vinič kukuričiar koreňový 125 g AT
Odporúčania:

Jabloň, hruška (obaľovač jablčný): Steward® aplikujte na začiatku kladenia vajíčok. Max. počet aplikácií: 4x v intervale 10 – 14 dní. Aplikácia je možná postrekom alebo rosením. Pri objemoch nad 1000 l/ha je dávka 17 g/100 l postrekovej kvapaliny.

Jabloň, hruška (pupeňové a šupkové obaľovače): Steward® aplikujte na začiatku liahnutia lariev. Max. počet aplikácií: 2x v intervale 10 – 14 dní. Aplikácia je možná postrekom alebo rosením. Pri objemoch nad 1000 l/ha je dávka 17 g/100 l postrekovej kvapaliny.

Jabloň, hruška (húsenice motýľov voľne požierajúce): Steward® aplikujte na začiatku výskytu húseníc. Max. počet aplikácií: 1 x. Aplikácia je možná postrekom alebo rosením. Pri objemoch nad 1000 l/ha je dávka 17 g/100 l postrekovej kvapaliny.

Jabloň, hruška (piadivka zimná): Steward® aplikujte na začiatku výskytu húseníc. Max. počet aplikácií: 1x. Aplikácia je možná postrekom alebo rosením. 17 g/100 l postrekovej kvapaliny.

Vinič (obaľovač pásový, mramorovaný a viničový): Steward® aplikujte na začiatku liahnutia lariev každej generácie, podľa signalizácie. Max. počet aplikácií: 3 x v intervale 10 – 14 dní. Aplikácia je možná postrekom alebo rosením. Pri objemoch nad 1000 l/ha je dávka 12,5 g/100 l postrekovej kvapaliny.

Vinič (cikádky): Steward® aplikujte na začiatku napadnutia. Max. počet aplikácií: 1x. Aplikácia je možná postrekom alebo rosením. Pri objemoch nad 1000 l/ha je dávka 12,5 g/100 l postrekovej kvapaliny.

Kapustová zelenina (húsenice motýľov voľne požierajúce): Steward® aplikujte pri zistení prvých húseníc. Max. počet aplikácií: 3 x v intervale 10 – 14 dní. Dávka postrekovej kvapaliny je 300 – 700 l/ha.

Kukurica, kukurica cukrová (vijačka kukuričná): Steward® aplikujte na začiatku liahnutia lariev, dávka postrekovej kvapaliny je 300 l/ha.

Kukurica, kukurica cukrová (kukuričiar koreňový): Steward® aplikujte podľa signalizácie v čase hromadnej invázie, podľa možnosti pred kladením vajíčok, najneskôr do rastovej fázy, keď takmer všetky zrná dosiahnu konečnú veľkosť (BBCH 77). Dávka postrekovej kvapaliny je 300-800 l /ha.

Podmienky aplikácie: Dažďové zrážky v dobe, keď postreková kvapalina na povrchu ošetrených rastlín už zaschla, už nevyžadujú opakovanie ošetrenia.

Informácie o možnej fytotoxicite, odrodovej citlivosti a všetkých ďalších priamych a nepriamych nepriaznivých účinkoch na rastliny alebo rastlinné produkty

Podľa doterajších skúseností všetky kultúrne rastliny dobre znášajú ošetrenie prípravkom Steward® bez príznakov fytotoxicity.

Použitie prípravku Steward® v integrovanej produkcii (IP)

Prípravok Steward® je povolený v integrovanej produkcii jabloní, hrušiek, čerešní, viniča, kukurici cukrovej a kapustovej zeleniny, ako aj pre poľnohospodárske plodiny, ktoré sú pestované v rámci osevného postupu na ploche zaradenej do podopatrenia integrovaná produkcia v zeleninárstve podľa Vestníka MPRV SR čiastky 8 z 15. mája 2020.

Hmotnosť 0,5 kg
Váha

500 g

Zatiaľ nie sú žiadne recenzie.

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.