Postrekový herbicíd vo forme kvapalného koncentrátu pre riedenie vodou určený na ničenie odolných  dvojklíčnolistových burín v obilninách v jarnom období.

Zobraziť viac

159,00  s DPH

Nie je na sklade

Postrekový herbicíd vo forme kvapalného koncentrátu pre riedenie vodou určený na ničenie odolných  dvojklíčnolistových burín v obilninách v jarnom období.

 

Výhody použitia

3 systémové účinné látky v jednom

Vhodná jarná alternatíva vo forme fenoxykyselin namiesto sulfonylmočovín

Žiadne rezíduá v pôde a na rozdiel od sulfonylmočovín, ktoré účinkujú pomalšie, je účinok Optica Trio viditeľný už o 2 – 3 dni

Žiadne obmedzenia pre pestovania následných plodín

Veľmi široké spektrum účinku vrátane lipkavca, pakostov, hluchavky, úhorníka, maku vlčieho a hviezdice prostrednej

Výborná účinnosť na trváce buriny (pichliač, praslička, pupenec,….) – ničí ich kompletne,

 

Pôsobenie prípravku: OPTICA TRIO je herbicídny prípravok so systémovým účinkom určený na jarnú aplikáciu. Je tvorený kombináciou troch účinných látok: mecoprop- p, MCPA a dichlorprop-p. Tieto účinné látky patria k derivátom kyseliny fenoxy- karboxylovej a pôsobia ako syntetické auxíny. Účinné látky vnikajú do rastliny predovšetkým listami a stonkami. V rastlinnom pletive ovplyvňujú delenie buniek, spôsobujú deformáciu listov a stoniek a hynutie rastliny. Prúdením rastlinných štiav sú účinné látky rozvádzané až do koreňov, vďaka čomu ničia aj trváce buriny.

Dávka vody:  200- 400 l/ha.
Maximálny počet aplikácií: 1x počas vegetačného obdobia
Prípravok aplikujte na jar, keď je plodina v rastovej fáze 4. – 5. listu (BBCH 14 – 15) až do štádia zástavnicového (vlajkového) listu (BBCH 39).

Lipkavec je najcitlivejší, keď má vyvinuté 1-3 prasleny (BBCH 11 – 13), ostatné dvojklíčnolistové buriny sú citlivé vo fáze 2- 6 listov (BBCH 12 – 16).
Ošetrujte len zdravé, mechanicky nepoškodené porasty. Dážď krátko po aplikácii znižuje účinnosť prípravku. Neošetrujte pri teplotách nad + 25°C a vzdušnej vlhkosti pod 60 %.
Prípravok možno používať v kombinácii s DAM 390 a v súlade so zásadami uvedenými v Zozname autorizovaných prípravkov na ochranu rastlín. Pri tritikale nie je možné aplikovať kombináciu s DAM 390! V kombinácii s DAM 390 aplikovať v čase mimo letu včiel – neskoro večer, skoro ráno!

Hmotnosť 12 kg
Objem

10 l

Zatiaľ nie sú žiadne recenzie.

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.