ACROBAT® MZ WG

Kombinovaný fungicíd so systémovým a kontaktným účinkom určený na ochranu porastov zemiakov a rajčiakov proti plesni zemiakovej, uhoriek proti plesni uhorkovej, cibule proti plesni cibule a viniča proti peronospóre viniča vo forme vo vode rozpustných granúl.

Vysokoúčinný fungicíd proti peronospóre viniča s využitím do ďalších plodín.

  • Kombinácia účinných látok zabraňuje vznik rezistencie
  • Flexibilná možnosť použitia kedykoľvek v priebehu vegetácie
  • Aplikácia bez fyto-toxicity
  • Široká registrácia do špeciálnych plodín
Zobraziť viac

365,50  s DPH

Nie je na sklade

Kategórie: ,

Acrobat®MZ WG je registrovaná ochranná známka firmy BASF SE.

PÔSOBENIE PRÍPRAVKU

Dimethomorph je systémová morpholínová fungicídna látka s odlišným mechanizmom účinku oproti doposiaľ používaným fungicídnym látkam.

Ničí široké spektrum húb triedy Oomycetes. Dimethomorph u ošetrených citlivých druhov húb spôsobuje morfogenézovú zmenu na bunkovej stene, ktorá má za následok prerušenie vývoja huby.

U dimethomorphu neexistuje cross-rezistencia s phenylamidmi. Rezistentné kmene neboli zistené a ani sa nepredpokladajú. Dimethomorph je preto cenná účinná látka v systéme ošetrovania proti plesni zemiakovej na zemiakoch aj v prípade vzniku rezistencie k doposiaľ bežne používaným fungicídom.

Mancozeb je kontaktná širokospektrálna látka zo skupiny ethylen-bis-dithio-karbamidanov. Mancozeb blokuje rast patogénnych húb na molekulárnej úrovni, blokuje fázu Krebsovho cyklu.

Hmotnosť 10 kg
Váha

10 kg

Zatiaľ nie sú žiadne recenzie.

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.